що потрібно надалі, щоб його не порушувати. В кінці дня діти можуть розповісти про свої вчинки і на дошці відзначити позитивне - зірочкою. Це допоможе дітям самостійно виконувати певні норми і правила поведінки. p align="justify"> Також спільно з дітьми можна зробити індивідуальні книжки "Права дитини" і книжка-розкладачка "Ваші права", де діти за допомогою символів і знаків зображували права дітей, захист дітей та їх обов'язки. p>
Так само можна обладнати в групі куточок, де діти знайомитимуться з Декларацією прав людини. Допоможе їм у цьому Зелений Чоловічок з книги А.Усачева. p align="justify"> Можна провести з дітьми бесіди:
"Хто такий справжній друг?";
"Допомагаємо будинку мами";
"Сміливі перші, а другі?"
"Дядя Стьопа і Вовка - добра душа".
2.2 Заняття. "Лагідне слівце - добре серце"
Молодший вік.
Мета: Дати знання про те, що всі люди, і маленькі, і великі, мають право на повагу, ім'я, увагу і турботу. Закріпити знання правил поведінки вдома, в групі, на вулиці. Виховувати в дітях уміння вирішувати питання, не ображаючи іншого, а домовляючись; при виникненні спірної ситуації звернутися до дорослого. p align="justify"> Хід заняття: Прихід кота Леопольда.
Гра "Чарівна скринька" (збираємо ввічливі слова).
Слухання пісні кота Леопольда про доброту "Якщо добрий ти ...".
Лялькова інсценування. Машенька з казки "Три ведмеді" (просить, щоб їй допомогли повернутися додому), (наказним тоном
Ведмеді, я заблукала в лісі, поверніть мене додому!)
Михайлика, я заблукала і потрапила до вас у будинок. Вибачте за безлад. Я вам допоможу все прибрати! (Ввічливе прохання)
Ведмеді, я дуже втомилася. Якщо Мишутка віднесе мене додому, моя бабуся дасть йому меду та малини (вимогливим тоном). p align="justify"> Бесіда-діалог "Обери правильний варіант розмови".
Рухлива гра з Машенькой в ​​"Жмурки".
Диафильм "Чарівне слово" Е. Мошковський. Ігрова завдання: деякі звірі забувають чарівні слова, діти їм люб'язно нагадують. p align="justify"> Вихователь пропонує фрази (тон, фраза, міміка, жести). Діти реагують відповідною мімікою, що виражає оцінку фрази, сказаної вихователем. p align="justify"> Вимогливий тон, сердите вираз обличчя, руки в боки. Фраза - Іди сюди негайно, я кому сказала! p align="justify"> Оцінка дітей - перелякана, сумна міміка, страх на обличчі.
Привітний тон, ласкавий голос, витягнуті руки, добрі очі, ласкава усмішка. Фраза - Підійди, Сашенька, до мене, будь ласка! p align="justify"> Оцінка дітей - добрий вираз обличчя, посмішка, радість.
Гра-вправа "Порадуй без подарунка...