чу знахідку повідомленням про те, що чується А, а пишеться О: всяке знання добре в свій час.
І це стосується не тільки букви "О". Багато інші голосні літери російського алфавіту мають таке ж властивість. "Е" і "Я" - ці букви постійно читаються не так, як написані. А ще принцип йотаціі, який не так просто зрозуміти в малому віці. Чому вимовляють однаково на початку слова "йогурт", "Йод" і "їжачок", "ялинка" належать до різних буквах? p> Проведемо аналіз уроку на тему "Звуки [х] і [х ']. Буква Х, х ". p> Цілі:
Вивчити нові звуки [х] і [х], букву Х х. Продовжити роботу з формування навички читання у дітей. Розширити уявлення про світ, словниковий запас.
Розвивати частково-пошукову діяльність, мислення, увагу, мову, фонематичний слух, навик конструювання.
Виховувати старанність, вміння допомогти ближньому (добросусідство), прагнення до отримання нових знань.
Обладнання:
магнітофон,
золотий ключик,
фото Тіма і Тома,
картки з диференційованими завданнями,
картки для конструювання,
плакати: "На що схожа буква", "Навіщо слонові хобот? "," Вірш - загадка "," слово розсипалося ". p> Cлайд на тему "Як хліб прийшов на стіл ".
Хід уроку
I. Організаційний момент.
Включається пісня з мультфільму "Весела зарядка". Діти виконують рухи за вчителькою. p> II. Постановка теми та мети уроку.
Вивчити звуки [х] і [х], букву Х.
III. Повторення.
На які дві групи діляться всі звуки в російській мові?
Скільки голосних?
Назвіть їх хором.
Чому вони відносяться до гласним?
Які ще звуки є?
Чому вони відносяться до згодних?
Чому приголосні розташовуються на таблиці в два ряди?
Якими ще можуть бути приголосні звуки?
IV. Робота над темою уроку.
До якої групи належить звук [х] ? p> Чи може він бути м'яким? Назвіть. p> Фонетична зарядка (відповідаємо хором і використовуємо новий звук).
Як стогне хворий?
Як ми сміємося?
Гра "Тім і Том"
У нас в гостях наші друзі Тім і Том. Том-друг твердих приголосних, Тім - один м'яких приголосних. p> (Весь клас ділиться на друзів Тома і Тіма). p> М: Я називаю слова. Якщо в них є звук [х] - твердий, встають друзі Тома, якщо м'який - Тіма. (Хор, хижак, холод, хімік, хвіст).
М: У вас на столі картки, в них записані слова, в яких зустрічається новий звук. Візьміть зелений олівець і підкресліть у цих словах м'який звук [х] (картки різного рівня складності для сильних і слабких учнів).
Ми з'ясували, що звук [х] може бути твердим і м'яким. А ще цей звук може бути дзвінким і глухим. Давайте, визначимо звук [х] глухий або дзвінкий.
Промовимо його хором.
Глухий або дзвінкий?
Чому?
Який можна зробити висновок? (Звук [Х...