ов час закінчувати наш незвичайний урок - урок толерантності.
Ви порадували мене своєю активністю, відвертістю і бажанням стати краще. Значить, душа ваша сьогодні трудилася, здобувала нові позитивні якості. У М. Заболоцького, поета, є такі рядки: (слайд 7) Прочитайте їх.
«Не дозволяй душі лінуватися.
Щоб в ступі воду не товкти,
Душа зобов'язана трудитися
І день, і ніч. І день, і ніч »
Для домашнього сімейного читання я приготувала для вас історію-притчу. (Додаток 3)
А який ви витягне з неї урок, ми обговоримо на наступному класній годині.
Додаток 1
Тест
. Якщо однокласник дуже відрізняється від мене зовнішнім виглядом, поведінкою, я
а) не буду з ним спілкуватися
б) штовхну, стукну його
в) потоваришую з ним
. Коли в грі хтось робить по- своєму, не так, як мені хочеться, я
а) не буду з ним грати
б) штовхну, стукну його
в) попрошу пояснити, що він робить
. Якщо мого однокласника похвалила вчителька за хорошу відповідь, а мене немає, я
а) не буду з ним спілкуватися
б) штовхну, стукну його
в) постараюся відповідати краще
. У нашому класі з'явилася дитина - інвалід, я
а) не буду з ним спілкуватися
б) посміюся, який він незграбний
в) потоваришую з ним
. Якщо однокласник вірить у іншого Бога, я
а) не буду з ним спілкуватися
б) посміюся над ним
в) попрошу розповісти про його вірі
Відповіді: а) по 2 бали
б) по 1 балу
в) по 3 бали
Висновок:
Від 5 до 9 балів - ти часто ведеш себе так, що людям поруч з тобою незатишно. Ти часто буваєш агресивним, ображаєш однокласників. Задумайся, адже все зроблене повертається назад.
Від 10 до 14 балів - часто ти проявляєш доброту, розуміння, повага до чужої думки, але іноді ти здійснюєш вчинки або говориш слова, за які тобі буває соромно. Стримуйся!
балів - ти толерантний! Поважаючи себе, ти поважаєш і приймаєш весь навколишній світ.
Додаток 2
ФІ дитини ___________________
Приготуйте олівці:
червоний
зелений
рожевий
коричневий
жовтий
1.2.3.4.5.6.7.8.
Додаток 3
Ворота саду
(Притча)
Жил - був юнак з поганим характером. Батько дав йому повний мішок цвяхів і сказав: «Забивай один цвях у ворота саду кожен раз, коли втратиш терпіння або посвариться з ким-небудь».
У перший день він забив 37 цвяхів у ворота саду. У наступні дні він навчився контролювати свій гнів, тим самим зменшуючи кількість забитих цвяхів. Він зрозумів, що простіше контролювати себе, ніж забивати цвяхи. Нарешті настав день, коли юнак не забив жодного цвяха у ворота саду. Тоді він прийшов до батька і повідомив йому цю новину.
Батько сказав юнакові: «Виймай з воріт один цвях кожен раз, коли не втратити терпіння».
Настав день, коли юнак зміг повідомити батькові, що витягнув всі цвяхи.
Батько підвів сина до садових воріт: «Сину, ти прекрасно себе вів, але поглянь, скільки дірок на воротах! Ніколи вони вже не будуть таким як раніше. Коли ти з кимось лаєшся і говориш йому неприємні речі, ти залишаєш йому рани, як ті, що на воротах. Можеш встромити в людину ніж, а потім витягнути його, але завжди залишиться рана ... І буде неважливо, скільки разів ти попросиш пробачення - рана все одно залишиться. Рана, принесена словами, заподіює ту ж біль, що і
Урок № 11
Толерантність - шлях до миру.
Мета: знайомство учнів з поняттям «толерантність», його походженням, значенням та актуальністю його формування, як моральної якості особистості.
Завдання:
Освітня:
Допомогти учням зрозуміти, чому так важливо поважати оточуючих.
Пояснити учням, чому дуже важливо вміти вирішувати проблеми мирним шляхом.
Розвиваюча:
Розвивати мова, збагачувати словниковий запас учнів.
Розвивати уміння формулювати і висловлювати свою думку, володіти собою, поважати чужу думку.
Виховна:
Виховувати позитивне ставлення учнів до себе, друзям, однокласникам, бажання і вміння прощати.
Обладнання: роздатковий матеріал (картка-слід), картки різного кольору, магнітна дошка, мультимедійне обладнання.
. Організаційний момент.
. Введення в тему.
Вчитель: сьогодні ми почнем...