.
Мета: Вчити дітей передавати основну форму предметів і розташовувати їх на аркуші паперу.
Завдання:
вчити дітей малювати шарф і в'язану шапочку;
розвивати увагу, зорове сприйняття, пам'ять, дрібну моторику, кругозір учнів;
вчити співвідносити ширину і висоту предмета; порівнювати свій малюнок з натурою;
виховувати акуратність і самостійність.
Обладнання: зимові речі (шарф і в'язана шапочка), ілюстрації зими і людей в зимовому одязі, простий олівець, кольорові олівці (сині) гумка, альбомний аркуш.
Організаційний момент:
Здравствуйте! Підрівнялися! Перевірили свою готовність до уроку. Який зараз урок? Що у вас лежить на столі?
Вступна розмова:
- Хлопці, яке зараз час року? (Зима.) Яка погода взимку? (Холодна. Дме вітер. Йде сніг.) Подивіться на ці картинки. Що тут зображено? (Зима. Йде сніг ...) Хто ще зображений на цих картинках? (Люди, дядьки, тітки, діти.) Що одягнене на них? (Чоботи, валянки, шуба, шапка, шарф, рукавиці.) Взимку дуже холодно, тому люди носять теплий одяг. Сьогодні ми з вами будемо малювати зимові речі: (показ) шарф і в'язану шапочку.
Аналіз об'єкта зображення:
А зараз подивіться уважно на ці предмети. На яку фігуру схожий шарф. (Прямокутник.) Який шарф за розміром: довгий або короткий? Вузький або широкий? (Довгий, вузький.) Якого кольору шарф? (Синього.)
А зараз подивіться уважно на шапочку. На яку фігуру схожа вона? (На половинку кола.) Давайте порівняємо її з шарфом. У висоту вона більше або менше шарфа? (Більше шарфа.) Шарф довгий, а шапочка, яка? (Шапочка коротка.) Якого кольору шапочка? (Синього.)
Визначення послідовності виконання малюнка:
Свій малюнок ми почнемо з шапочки. А потім намалюємо шарф.
Вказівки до початку роботи:
А тепер послухайте уважно. Альбомний аркуш ми розташовуємо по довжині. У центрі листа ми намалюємо шапочку. Вона схожа на половинку кола. А під нею на всю довжину листа ми намалюємо шарф. Він схожий на довгий вузький прямокутник. Спочатку ми намалюємо олівцем, а потім розфарбуємо кольоровим олівцем. Пам'ятайте: малюючи олівцем, не можна сильно тиснути на аркуш паперу, щоб не залишилися глибокі сліди.
Пальчикова гімнастика. Отже, що ми починаємо малювати? (див. схеми виконання.)
Робота учнів над малюнком і керівництво процесом образотворчої діяльності:
Спочатку олівцем намалювали шапочку. Подивіться, схожа ваша шапочка на мою. Тепер намалювали під шапочкою у всю довжину листа шарф. Шарф повинен вийти довгим і вузьким. Хто закінчив малюнок простим олівцем, бере синій олівець. Спочатку розмальовуємо шапочку. Потім розмальовуємо шарф.
Підведення підсумків роботи:
Хлопці, що ми малювали сьогодні на уроці? (Шарф і в'язану шапочку.) В яку пору року ми надягаємо ці речі? (Коли дуже холодно, взимку.) Виставка робіт, оцінки.
Тема: Ілюстрація до казки Колобок (1 клас III чверть).
Мета: Розвивати дитячу уяву і вміння передавати в малюнку найбільш простий для зображення момент з прочитаної казки.
Завдання:
розглянути ілюстрації до казки Колобок raquo ;;
вчити дітей зображати за поданням окремі предмети, найбільш прості за формою і забарвленням;
розвивати увагу, зорове сприйняття, пам'ять, дрібну моторику, кругозір учнів;
формувати задум, активізувати зорові образи;
виховувати акуратність і самостійність.
Обладнання: ілюстрації до казки Колобок raquo ;, простий олівець, кольорові олівці (синій, зелений, коричневий, жовтий, червоний), гумка, альбомний аркуш.
Організаційний момент:
Здрастуйте, хлопці! Давайте ми один одному посміхнемось. Сьогодні у нас дуже цікавий урок. Перевірили свою готовність до уроку. Який зараз урок? Що у вас лежить на столі?
Вступна розмова:
Хлопці, подивіться, хто до нас сьогодні прийшов на урок. (Колобок.) З якої казки цей герой? (З казки Колобок .)
Подивіться на ці картинки і дайте відповідь. Де жили дід і баба? (У хатинці.) Хто зробив Колобка? (Бабка.) Куди покотився Колобок? (По доріжці в ліс.) Хто зустрівся йому в лісі? (Ведмідь, заєць, лисиця.) Що робив Колобок для звірів? (Співав пісеньку.) Що зробила лисиця? (З'їла Колобка.) Усіх героїв...