Теми рефератів
> Реферати > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті Контакти
Реферати, твори, дипломи, практика » Курсовые проекты » Викладання сучасної літератури в школі на прикладі роману М. Петросян &Будинок, в якому ...&

Реферат Викладання сучасної літератури в школі на прикладі роману М. Петросян &Будинок, в якому ...&





ify">. Суд Курильщика. Думки Фазанів про Домі і курців. с.9 (1)

. Знайдіть, опишіть і проаналізуйте відносини Сліпого та Ральфа. (епізод з проханням (с.36-37 (2))

. Горе Стерв'ятника. Поясніть, чому Стерв'ятник Велика Птах і чому носить траур. (аналіз «Ніч у Ральфом») (с.22 (2), 258 (2))

. Сфінкс про зграю. Проаналізуйте відносини Сфінкса до своєї зграї, і Кузнєчика до дохляк. (с.100 (1), с. 83)

. Вовк. Думки про нього. Проаналізуйте його смерть. (с.132-133 (2))

. Хто такий Шакал Табаки? Чому його називають Хранителем часу? (244 (1), 105 (2), 324 (2)). Проаналізуйте монолог Табаки про речі (стор. 40-42 (2))

. Македонський. Хто він? Як ви думаєте, що трапилося з ним після Випуску? Проаналізуйте момент приїзду Македонського в Дом. (с.107 (2), 125 (2))

. Знайдіть, як влаштована, було життя минулого Випуску. (с. 150 (1)) Проаналізуйте епізод дарування Сивим амулета коників. (с113-116 (1))

Домашнє завдання.

Дочитати роман до кінця і визначити значення інтермедії та казок в романі.

Четвертий урок, заключний, ставить проблему вибору дітей перед Випуском, їх страх зовнішності. А так само підводимо риску і в будову сюжету («кругової» сюжет) і визначаємо роль казки та інтермедії.


Тема уроку. «Душа дитини - складна річ»


Форма уроку. Урок дискусія.

Цілі: - проаналізувати вибір героїв роману;

- визначити значення Випуску в сюжеті

- яку роль відводить автор казці і інтермедії в сюжеті

- актуалізувати для учнів моральні проблеми твору;

Методичні прийоми: аналітична бесіда

Обладнання: книга з твором, роздатковий матеріал, мультимедійна дошка, випереджаюче домашнє завдання.

Хід уроку

. Організаційний момент.

Здравствуйте! Ось ми і підійшли до кінця вивчення цього твору. Сьогодні ми подивимося, що значить, для мешканців Будинку Випускний і визначимо роль казки та інтермедії в сюжеті.

. Перевірка будинок. завдання.

У даному романі ми спостерігаємо «кругової» сюжет, тобто історія, повторюється, але не зовсім. Іншими словами Будинок проживає один і той же момент часу, тільки з різним сюжетом, людьми, не змінюється тільки Табаки, а ключовим моментом (початком кола) є приїзд Кузнєчика. У зв'язку з ці як ви думаєте, навіщо автор вставила в роман інтермедії?

Що таке інтермедія?

Добре, інтермедія допомагає нам проникнути в історію Будинку, в його правила. Дає уявлення про те, як росли герої і як змінювався сам Будинок. Тоді навіщо казки?

Казки для того, що б зрозуміти виворіт Будинки - Ліс. Для того щоб не говорити про це прямо (обходять Закон).

. Випуск

Так само в Будинку не говорять про Зовнішності. Порівняймо думки минулого Випуску і думки цього про це подія:


Минулий ВипускВипуск «Поки вони не виросли, видозмінюючи себе і свою територію, досягнувши віку, коли належало йти. Ті, що були до них - дванадцятеро спроб самогубств, п'ять з них вдалі - спробували пригальмувати час по-своєму. Ці, йдучи, витягли за собою, як у воронку, все, що їх оточувало; в цей вир потрапив і Лось, який вважав їх нешкідливими дітьми. Бути може, він все-таки щось зрозумів, коли було вже надто пізно. Ральфу завжди хотілося знати, про що Лось думав у ті останні хвилини, якщо йому вистачило часу про щось подумати. Вони сміли його, як піщинку, як обривок сміття, що пристав до них на бігу. Не навмисне, вони любили його, наскільки взагалі могли когось любити, просто їм було вже все одно. Коли настав їх Кінець Світу, один вихователь нічого не значив. Ні один, ні двоє, ні троє не зуміли б їх зупинити. Той випуск залишив після себе криваву діру, вжахнула всіх, навіть тих, хто не мав відношення до Будинку, і після зміни керівництва всі вчителі та вихователі покинули його. Все, крім Ральфа. Він залишився. Знайомство з новим директором, далеким від гуманізму, зіграло при цьому вирішальну роль. Решта - ті, хто ще не розбігся після червневих подій, поспішили піти після зустрічі з новим директором. Ральф вірив, що цього разу все буде по-іншому, що він сам зробить все, щоб зупинити їх, коли прийде час. Тепер у нього була така можливість, він знав, що немає нікого, хто своїм м'яким ставленням до «дітей» стане заважати йому. »« Боюся. Коли-небудь - ще не скоро - ти зрозумієш. І теж злякаєшся. Випускний рік - поганий час. Крок у порожнечу, не кожен на це здатни...


Назад | сторінка 13 з 15 | Наступна сторінка





Схожі реферати:

  • Реферат на тему: Особливості художнього мовлення сатиричного твору на прикладі казки М.Є. С ...
  • Реферат на тему: Коли Сфінкс заговорить
  • Реферат на тему: Система митного контролю після випуску товарів: російська і зарубіжна практ ...
  • Реферат на тему: Особливості діурезу після водного навантаження і його механізм
  • Реферат на тему: Проектування фундаментів п'ятиповерхового 20-квартирного будинку до і п ...