езультатів
Можливі висновки:
задача вирішена, модель адекватна
необхідно змінити алгоритм або умови моделювання
необхідно змінити модель (наприклад, врахувати додаткові властивості)
необхідно змінити постановку завдання
Далі учні з учителем розглядають приклад рішення задачі "мавпа і банан" (слайди 10-15).
На слайдах розглянуто рішення задачі поетапно. На останньому етапі учні повинні відповісти на питання:
1. Чи завжди мавпа може збити банан?
2. Що зміниться, якщо мавпа може кидати кокос з різною силою (з різною початковою швидкістю)?
. Що зміниться, якщо кокос і банани не рахувати матеріальними точками?
. Що зміниться, якщо потрібно врахувати опір повітря?
. Що зміниться, якщо дерево хитається?
. Контрольні питання:
В· Що є відправним і кінцевим пунктом моделювання?
В· Які можуть бути цілі моделювання?
В· Що таке аналіз об'єкта?
В· Назвіть інструменти комп'ютерного моделювання?
В· Що таке комп'ютерна модель?
В· Що таке комп'ютерний експеримент?
В· У чому полягає результат аналізу моделювання?
6.3 Урок № 3 "Табличні інформаційні моделі"
Тема: "Табличні інформаційні моделі".
Цілі уроку:
В· Навчальна: навчити створювати інформаційні моделі, повторення і закріплення основних навичок роботи з додатками MS Office.
В· Розвиваюча: розвивати логічне мислення.
В· Виховна: виховувати волю і наполегливість для досягнення кінцевих результатів.
Основні поняття: таблична інформаційна модель, таблиці типу "об'єкт - властивість", "об'єкт-об'єкт", виконавчі матриці.
Хід уроку:
Учні на початку уроку виконують самостійну роботу (15 хвилин):
Самостійна робота:
Заповніть таблицю. Вставте в стовпчик "Приклад" моделі з наведеного нижче списку. p align="justify"> Класифікація моделей