ах діяльності.
Розвиток орієнтації на позитивну оцінку якостей інших людей, в т.ч. однолітків.
Сприяти розвитку позитивного реагування на оцінку оточуючих.
Доцільність даних прийомів ми бачимо в наступному:
розширення способів міжособистісного спілкування;
освоєння рольової поведінки, тобто вміння дивитися на світ очима інших людей;
прояв творчої активності;
зняття напруженості і скутості;
підвищення інтересу до своєї особистості і особистості іншої людини.
Введення регулярних занять створює умови для позитивного формування В«Я - концепціїВ» молодших школярів з неблагополучних сімей, розвитку їх уявлень про себе, турботі про своє В«особистісному зростанніВ»; визначенню зрушень у спілкуванні з однолітками, підвищення своєї В«цінностіВ».
алкоголізм психічний дитина самооцінка
Огляд програми
етапзадача1. Ориентировочныйпознакомить дітей з неблагополучних сімей з правилами та елементами роботи в групі створити умови для позитивного сприйняття роботи в групі згуртування группи2. Основний-реалізація цілей і завдань программи3. Діагностичний-отримати зворотній зв'язок від роботи в групі. p align="justify"> Кожному з виділених етапів відповідають певні розділи і уроки.
Зміст програми
1) Орієнтовний етап.
Орієнтовний етап включає кілька уроків, спрямованих на освоєння правил роботи в групі і згуртування її членів.
Урок 1. В«Здрастуйте, це ЯВ». p align="justify"> Мета: ознайомити учасників групи з правилами роботи в групі, познайомитися з її учасниками. Хід уроку спрямований на ознайомлення з членами групи. Кожен дає собі будь-яке ім'я, яким його будуть називати все і на яке він буде відгукуватися, причому це ім'я зберігається за дитиною на весь час занять і тільки на них. p align="justify"> Щоб запам'ятати ім'я кожного учасника ми пропонуємо різні ігри: В«ЛистоношаВ», В«Ти мені - я тобіВ» (з м'ячем), за аналогією дитячої гри в В«СадівникВ» з викупом фанта (використовувати В«скарбничку дитячих забав В»).
Вільні рухливі ігри.
На наступних заняттях пограти в ігри зі словами, відгадування ребусів з метою адаптації кожного члена групи, встановлення доброзичливою, розкріпаченої обстановки.
) Основний етап.
Розділ В«Таємниця могоВ« Я В»
Завдання: допомогти дитині не просто дізнатися про наявність свого В«ЯВ», а й навчити оцінювати його.
<...