одаткова база дорівнює нулю.  
  Задача № 5  
   За даними, наведеними в таблиці 3, обчислити суму авансового платежу за 1 квартал з податку на майно організації. Визначити суму амортизації за даними бухгалтерського та податкового обліку за 1 квартал помісячно. p align="justify"> Метод нарахування амортизації з метою бухгалтерського обліку - лінійний, з метою податкового обліку - нелінійний. 
  Основний засіб введено в експлуатацію 14 грудня попереднього року. 
   Найменування показателей1. Первісна вартість основного засобу, тис.руб.2002. Строк корисного використання, месяцев24 
   Рішення:  
  При використанні лінійного методу сума нарахованої за місяць амортизації визначається за формулою: 
   А = П з * К, 
   де П з - первісна вартість об'єкта; 
  К - норма амортизації до первісної вартості. 
  У свою чергу, корми До визначається за формулою: 
   К = [* 100%], 
   де n - термін корисного використання основного засобу в місяцях. 
  При нелінійному методі сума нарахованої за місяць амортизації визначається за формулою: 
  А = Ос * К/100%, 
   де Ос - залишкова вартість об'єкта, 
  К `- норма амортизації до залишкової вартості. 
  Амортизаційні відрахування за січень, лютий і березень, пораховані лінійним методом складуть: 
   К = 1/24 * 100% = 4,17% 
  А = 200000 * 4,17/100 = 8340 руб. 
   Залишкова вартість на кінець січня складе: 
				
				
				
				
			  Ос = 200000 - 8340 = 191660 руб. 
  Залишкова вартість на кінець лютого складе: 
  Ос = 191660 - 8340 = 183320 руб. 
  Залишкова вартість на кінець березня складе: 
  Ос = 183320 - 8340 = 174980 руб. 
  Разом сума амортизації, нарахованої лінійним способом, становить 25020 руб. 
  Амортизаційні відрахування, пораховані нелінійним методом, складуть: 
  К = 14,3% 
  За січень: А = 200000 * 14,3/100 = 28600 руб. 
  Залишкова вартість на кінець січня складе: 
  Ос = 200000 - 28600 = 171400 руб. 
  За лютий: А = 171400 * 14,3/100 = 24510,2 руб. 
  Залишкова вартість на кінець лютого складе: 
  Ос = 171400 - 24510,2 = 146889,8 руб. 
  За березень: А = 146889,8 * 14,3/100 = 21005,24 руб. 
  Залишкова вартість на кінець березня складе: 
  Ос = 146889,8 - 21005,24 = 125884,56 руб. 
  Разом сума амортизації, нарахованої нелінійним способом, становить 74115,44 руб. 
  Сума авансового платежу за звітний період визначається за формулою: 
   А = (СІотч * С)/4 
   де А - сума авансового платежу, 
  С - ставка податку на майн...