одаткова база дорівнює нулю.
Задача № 5
За даними, наведеними в таблиці 3, обчислити суму авансового платежу за 1 квартал з податку на майно організації. Визначити суму амортизації за даними бухгалтерського та податкового обліку за 1 квартал помісячно. p align="justify"> Метод нарахування амортизації з метою бухгалтерського обліку - лінійний, з метою податкового обліку - нелінійний.
Основний засіб введено в експлуатацію 14 грудня попереднього року.
Найменування показателей1. Первісна вартість основного засобу, тис.руб.2002. Строк корисного використання, месяцев24
Рішення:
При використанні лінійного методу сума нарахованої за місяць амортизації визначається за формулою:
А = П з * К,
де П з - первісна вартість об'єкта;
К - норма амортизації до первісної вартості.
У свою чергу, корми До визначається за формулою:
К = [* 100%],
де n - термін корисного використання основного засобу в місяцях.
При нелінійному методі сума нарахованої за місяць амортизації визначається за формулою:
А = Ос * К/100%,
де Ос - залишкова вартість об'єкта,
К `- норма амортизації до залишкової вартості.
Амортизаційні відрахування за січень, лютий і березень, пораховані лінійним методом складуть:
К = 1/24 * 100% = 4,17%
А = 200000 * 4,17/100 = 8340 руб.
Залишкова вартість на кінець січня складе:
Ос = 200000 - 8340 = 191660 руб.
Залишкова вартість на кінець лютого складе:
Ос = 191660 - 8340 = 183320 руб.
Залишкова вартість на кінець березня складе:
Ос = 183320 - 8340 = 174980 руб.
Разом сума амортизації, нарахованої лінійним способом, становить 25020 руб.
Амортизаційні відрахування, пораховані нелінійним методом, складуть:
К = 14,3%
За січень: А = 200000 * 14,3/100 = 28600 руб.
Залишкова вартість на кінець січня складе:
Ос = 200000 - 28600 = 171400 руб.
За лютий: А = 171400 * 14,3/100 = 24510,2 руб.
Залишкова вартість на кінець лютого складе:
Ос = 171400 - 24510,2 = 146889,8 руб.
За березень: А = 146889,8 * 14,3/100 = 21005,24 руб.
Залишкова вартість на кінець березня складе:
Ос = 146889,8 - 21005,24 = 125884,56 руб.
Разом сума амортизації, нарахованої нелінійним способом, становить 74115,44 руб.
Сума авансового платежу за звітний період визначається за формулою:
А = (СІотч * С)/4
де А - сума авансового платежу,
С - ставка податку на майн...