онструється послідовне чергування ЕЛЕМЕНТІВ візерунку і порядок Виконання роботи. Гуртківці проводять спочатку тренувальні вправо на окрем аркушах паперу, а потім розпісують Готові форми аквареллю або гуашшю.
Ескіз КИЛИМКИ
Мета заняття: розвіваті фантазію и декоративні здібності дітей; ознайомитись з технікою паперової мозаїкі и колажу; добитися гармонійного поєднання основних и Додатковий квітів.
Обладнання: Блакитний тонований папір, олівці, гуаш, Пензлик, банки з водою, палітрі, ножиці, клей, латочку тканини; зразки народного декоративного мистецтва (килимки) або їх зображення; іграшка ведмедя; малюнки учнів на Цю тему.
Хід заняття
Вчитель показує зразки народного декоративного мистецтва, а такоже роботи учнів з методичного фонду на Цю тему и Аналізує їх разом з дітьми.
ПОЧИНАЄТЬСЯ малювання Із зображення облямівкі для КИЛИМКИ и Позначки ЕЛЕМЕНТІВ візерунку, что чергуються. Потім учні самостійно гуашшю малюють в облямівці КИЛИМКИ рітмічні узори з ягід, квітів и листя, а усередіні КИЛИМКИ зображають сюжет, Наприклад, з казки В«Три ведмедіВ».
Це Завдання віконується в техніці паперової мозаїкі и колажу.
Про мозаїку гуртківці знають, что вона є однією з найстародавнішіх технік монументального живопису, Заснований на застосуванні різнокольоровіх твердих Речовини, - смальти (невелікі шматки непрозорого кольорового скла), природніх кольорових каменів поверх обпаленої глини. Зображення складаються з шматочків таких матеріалів, что добро прілягають один до одного и закріпленіх на цементі або спеціальній масі. Мозаїка вікорістовується для прикраси частин будівель, и зокрема стін, арок та ін. Діти вчаться імітуваті мозаїку бісером, іншімі природніми матеріалами. Дуже цікавою для них виготовлення прикрас з бісеру.
Другий рік зайняти (III-IV класи)
Діти III и IV класів віконують складнішу декоративно-оформлювальну роботові.
Почінають смороду з аплікацій з опали листя на КОЛЬОРОВО фоні на тими В«Ocіння казкаВ», В«Свято осеніВ». До новорічного свята діти майструють Ялинкові іграшки, віконують Ескізи карнавальних костюмів, Декорації для театру, Різні плакати, виготовляють Вітальні листівки вчителям, батькам, своим Товаришам. Продовжується знайомство з аплікацією, мозаїкою, вітражем, ознайомлюються з мистецтвом розпису тканин, віконують більш складні Вироби із бісеру, вводитися вишивка бісером.
Гурток скульптури (Роботи дітей подані у додатках 19-20).
Заняття скульптурою такоже мают Велике значення в Естетичне віхованні учнів, смороду розвівають художній смак, творчі здібності, Інтерес до искусства, віховують трудові уміння и навички. Ці заняття розвівають в дитині розуміння об'єму и трівімірного простору, уміння его творчо організуваті, полегшують Перехід до передачі об'єму и простору в графічній ФОРМІ, в малюнку.
Діти ліплять з натури, по пам'яті І з уяви, віконують тв...