окремо, а потім з'єднати їх.
Виконані фігурки встановлюються на підставці, яка зображує галявину. Кожен дітей може розповісти про те, як веселиться його зайчик.
Малювання «Ялинки»
Мета заняття. Розвивати у дітей естетичне сприйняття, любов до природи. Вчити малювати ялинку і домовлятися під час створення загальної картинки, хто буде малювати сонце.
Дітей п'ятого року життя вчити малювати ялинку.
Дітей шостого року життя продовжувати вчити малювати ялинку, домагаючись виразної передачі хвої.
Дітей сьомого року життя вчити різним прийомам зображення хвої.
Матеріал. Гуаш, загальні рамки, кольоровий папір за розміром загальних рамок.
Попередня робота. Розглядання ялин під час прогулянок та ілюстрацій.
Хід заняття. Вихователь показує в загальній рамці заздалегідь намальовані ним дві картинки. На кожній зображені ялинки і сонце. На питання, чи подобається їм ця картинка, діти зазвичай відповідають, що на одній картинці два сонця не буває. Тоді педагог пропонує їм самим намалювати картинку, але заздалегідь домовитися, хто що буде зображувати.
Дорослий не втручається в переговори хлопців, навіть якщо у якоїсь пари виникає суперечка. У цьому немає нічого поганого, бо діти починають розуміти свою залежність один від одного.
Після того як всі домовилися, вихователь пропонує старшим дошкільнятам показати молодшим послідовність зображення ялинки (спочатку малюється стовбур, потім товсті і тонкі гілки, на них голки). Дітям шостого та сьомого року життя педагог нагадує про можливі способи зображення ялин.
По закінченні роботи рисунки вставляються в загальну рамку, розглядаються. Вихователь обов'язково зазначає, що в групі всі хлопці дружні і кмітливі, тому на кожній загальній картинці тільки одне сонце.
Малювання «Заєць»
Мета заняття. Виховувати любов до тварин, викликати бажання передати в малюнку виразність образу.
Дітей п'ятого року життя вчити малювати зайця, передаючи форму тулуба, голови та їх співвідношення за величиною.
Дітей шостого та сьомого року життя вчити малювати зайця в русі, домагаючись виразності образу.
Матеріал. Папір білого або світло-зеленого кольору, гуаш, палітри.
Попередня робота. Розгляд ілюстрацій із зображенням біжить зайця.
Хід заняття. Вихователь пропонує намалювати картинку про зайця: дітям п'ятого року життя зобразити зайця, що сидить під кущем або під ялинкою, а дітям шостого та сьомого року - біжить.
Слід звернути увагу дошкільнят на зміну положення частин тіла сидячого і біжить зайця: у біжить зайця передні лапи витягнуті вперед, у сидячого їх майже не видно, так як вони підібгані, у біжить вуха притиснуті до голови, а у сидячого підняті вгору. Також треба звернути увагу на промальовування мордочки зайця (очей, носа, рота, вусів і т.д.). Можна запропонувати намалювати ялину.
Дітям п'ятого року життя важливо нагадати, як користуватися палітрами, уточнити послідовність змішування кольорів (наприклад, для Отримання сірого кольору треба до білої фарби зовсім небагат...