о, на кінчику пензля, додати чорної).
Аплікація «Пінгвіни»
Мета заняття. Викликати у дітей інтерес до пінгвінів. Розвивати допитливість і бажання передати способом аплікації виразний образ пінгвіна. Продовжувати формувати зацікавлене ставлення до загального результату колективної діяльності.
Дітей п'ятого року життя познайомити зі способом аплікації шляхом обривання.
Дітей шостого та сьомого року життя вчити створювати аплікацію із зображенням пінгвінів за поданням.
Матеріал. аркуш паперу для зображення крижини, чотирикутники чорного і білого кольорів, квадрати або смужки з червоного паперу.
Попередня робота. Розгляд ілюстрацій.
Хід заняття. Для виконання завдання дошкільнят різного віку треба посадити поруч. Діти п'ятого року життя будуть шляхом обривання робити крижину, а діти шостого року - пінгвіна.
Вихователь пояснює і показує молодшим хлопцям, яким способом можна виконати крижину: обривання здійснюється одночасно двома пальцями однієї руки і двома пальцями (великим і вказівним)другий - шляхом сильного стиснення і обриву між ними паперу.
Старші дошкільнята вирізують пінгвінів з чотирикутників чорного і білого кольору; потім домальовувати очі, дзьоб і лапи вирізають з червоного паперу.
Наприкінці заняття кожна крижина з пінгвіном наклеюється дітьми на загальний лист. Діти милуються загальної роботою.
Малювання «Зимовий ліс»
Мета заняття. Виховувати у дітей інтерес і любов до природи. Вчити помічати красу зимового лісу і передавати її в малюнку.
Дітей п'ятого року життя вправляти в зображенні дерев.
Дітей шостого та сьомого року життя вчити передавати в малюнку образ засніженого лісу, використовуючи різні образотворчі матеріали.
Матеріал. Кольоровий папір, олівці, біла гуаш.
Попередня робота. Напередодні заняття проводиться прогулянка в парк, ліс. Діти милуються засніженими деревами, чагарниками. Педагог звертає їх увагу на искристость зимового покриву. Пропонує уявити, як цей ліс буде виглядати вночі. Читає дітям вірші про красу зимового лісу.
Педагог пояснює, що спочатку треба намалювати землю, потім дерева, а зверху, на гілках, сніг. Уточнює, що дерева можуть бути розташовані вище і нижче лінії землі.
Діти зображують ліс в різний час доби. Тим, хто буде малювати ліс вночі, вихователь дає папір темно-синього або темно-сірого кольору.
Ліплення за казкою Л.Н. Толстого «Три ведмеді»
Мета заняття. Розвивати у дітей творчу уяву. Вчити передавати казкові образи трьох ведмедів.
Дітей п'ятого року життя вчити ліпити ведмедика.
Дітей шостого та сьомого року життя вчити передавати в ліпленні образи Михайла Івановича і Настасії Петрівни.
Матеріал. Глина, мокрі ганчірочки, стеки.
Попередня робота. Розгляд ілюстрацій художника Ю.В. Васнецова до казки «Три ведмеді». Внесення в ігровий куточок іграшкових ведмедів, різних за величиною і одягнених в одяг героїв казки; ігри дітей з ними.