рок-лекція) Загальний підхід до отримання рівняння поверхні обертання. Подання конічної поверхні. Рівняння конічної поверхні. 4. Циліндрична поверхня. (Урок-лекція) Представлення циліндричної поверхні. Рівняння циліндричної поверхні. 5. Конічна і циліндрична поверхні. (Урок практичної роботи) Дослідження рівнянь конічної поверхні і циліндричної поверхні. Побудова конічної поверхні і циліндричної поверхності6. Сфера. (Змішаний урок) Висновок і дослідження рівняння сфери. Побудова сфери. Висновок і дослідження еліпсоїда. 7. Еліпсоїд. (Урок вивчення нового матеріалу) Еліпсоїд як поверхня утворена обертанням еліпса. Побудова еліпсоїда. 8. Параболоїд. (Урок вивчення нового матеріалу) Рівняння параболоїда. Побудова параболоїда. 9. Рівняння параболоїд. (Урок практичної роботи) Дослідження рівняння параболоїда. 10. Комплексне застосування знань. (Урок самостійної роботи) Перевірка знань. 11. 12. Підготовка презентацій. (Урок практичної роботи) Підготовка презентацій13. Захист презентацій. (Урок-семінар) Захист презентацій
Виходячи з тематичного плану, були складені плани уроків на тему «Поверхні обертання другого порядку»:
Урок: 1
Тема уроку: введення.
Мета уроку: представити план курсу, показати плюси елективного курсу.
Обладнання: проектор, дошка.
Хід уроку:
1 етап організаційний (1 хвилина):
· заняття місць за партами;
· привітання.
етап ознайомчий (30 хвилин):
· ознайомлення з план уроків;
· програмне забезпечення курсу;
· переваги вивчення даного курсу, межпредметная зв'язок;
· розклад занять;
· пропозиції та корективи учнів за планом і розкладом курсу;
· занурення в тему через історичну довідку (презентація 1).
Урок: 2
Тема уроку: поверхні обертання.
Цілі уроку: дати загальні уявлення про поверхні обертання, загальний підхід до побудови поверхні обертання, розкрити метод паралельних перерізів. Створити умови для розвитку просторового мислення учнів. Розвивати уміння по створенню креслень.
Обладнання: комп'ютерний клас, проектор, дошка.
Хід уроку:
1 етап організаційний (1 хвилина):
· заняття місць за партами;
· привітання.
етап актуалізація знань (4 хв):
· згадати що таке поверхню і поверхню обертання;
· згадати як можна побудувати поверхню обертання.
етап теоретичний (25 хвилин):
· познайомити учнів з системою координат у просторі;
· показати суть метод паралельних перерізів використовуючи як наочності математичний пакет «Maple». Показати як за допомогою математичного пакету «Mathcad» можна побудувати поверхню обертання (див. п.1.3.1 даної роботи).
4 етап практичний (10 хвилин):
· розсаджування за комп'ют...