ери;
· самостійна робота за картками.
Цілі самостійної роботи: перевірити рівень володіння комп'ютером, відпрацювати і закріпити уявлення про отримання поверхні обертання з плоскої кривої.
Завдання для самостійної роботи:
1. Відкрийте файл ЗАДАНІЕ_1
2. Побудуйте поверхню, утворену обертанням навколо осей ОХ і ОУ наступних ліній:
· f (x)=х2;
· f (x)=sinх;
· f (x)=1 / х;
· f (x)=х.
3. Для кожної з побудованих поверхонь (завдання 2) накресліть в зошиті лінію, одержувану при перетині цієї поверхні з площиною XOZ (YOZ).
4. Побудуйте наступні поверхні:
1) 2)
) 3)
Урок 3
Тема уроку: рівняння поверхні обертання. Конічна поверхню.
Цілі уроку: показати загальний підхід до отримання рівняння поверхні обертання, вивести рівняння конічної поверхні. Створити умови для розвитку просторового та логічного мислення учнів. Розвивати уміння узагальнювати інформацію, робити висновки.
Обладнання: проектор, дошка.
Хід уроку:
1 етап організаційний (1 хвилина):
· заняття місць за партами;
· привітання.
етап актуалізація знань (10 хвилин): згадати:
· що таке метод паралельних перерізів;
· як за допомогою комп'ютера можна побудувати поверхню обертання;
· що таке конус і конічна поверхню. (Наочність допомогою Maple);
· рівняння прямої.
етап теоретичний (14 хвилин):
· показати як виводиться рівняння конуса (алгоритм) (див. п.1.2.1 даної роботи);
· побудова конічної поверхні F (x, y) методом паралельних перерізів (див. п.1.3.2 даної роботи).
4 етап практичний (15 хвилин):
· самим вивести рівняння циліндра.
Домашнє завдання: побудувати циліндричну поверхню методом паралельних перерізів.
Урок: 4
Тема уроку: циліндрична поверхня.
Цілі уроку: дати уявлення про циліндричної поверхні. Вивести рівняння циліндричної поверхні. Створити умови для розвитку просторового та логічного мислення учнів. Розвивати уміння узагальнювати і порівнювати інформацію.
Обладнання: комп'ютерний клас, проектор, дошка.
Хід уроку:
1 етап організаційний (1 хвилина):
· заняття місць за партами;
· привітання.
2 етап актуалізація знань (10 хвилин): згадати:
· як виводиться рівняння поверхонь обертання (алгоритм);
· що таке конус і конічна поверхню. (Наочність допомогою «Maple»);
· рівняння прямої паралельної одній з осей координат.
3 етап теоретичний (14 хвилин):
· показати як виводиться рівняння циліндра (алгоритм) (див. п.1.2.1...