У. Якими кольорами ми можемо зобразити гриби?
Д. Капелюшки у грибів можуть бути різнокольоровими, а ніжки - світлими.
У. Зверніть увагу, що серединка капелюшки завжди темніше, ніж краю.
Учитель звертає увагу дітей на фотографії.
Придумайте свій гриб, він не обов'язково повинен бути схожий на справжній. Але у нього обов'язково повинен бути свій характер.
Починайте роботу з капелюшка, потім домальовувати ніжку.
Хлопці починають працювати.
Не забудьте, що наші гриби не ростуть в порожнечі - необхідно зробити фон. Який?
Д. Гриби ростуть в густій ??траві, вони можуть ховатися серед опалого листя і гілочок .. Підсумок заняття. Усі гриби висаджуються на загальну галявину. Хлопці намагаються вгадати характер грибів своїх товаришів, а автори розповідають історії про своїх героїв. На уроці, звичайно, не вистачить на цей час. Гру можна продовжити на перерві або на уроці розвитку мови.
Додаток 2
Тема: ЗНАЙОМСТВО З перспективи Характеристики уроку (заняття)
Рівень освіти:
додаткову освіту дітей
Цільова аудиторія:
Всі цільові аудиторії
Клас (и):
клас
клас
клас
Предмет (и):
Образотворче мистецтво
Мета уроку:
Навчальна:
знайомити з поняттям перспектива, законами перспективи;
формувати навички рефлексії.
Розвиваюча:
розвивати образне мислення, спостережливість, пам'ять, уяву.
Виховує:
виховувати естетичне ставлення до природи; інтерес до спостереження явищ навколишнього світу.
Тип уроку:
Урок вивчення та первинного закріплення нових знань
Використовуване обладнання:
Устаткування заняття:
магнітна дошка, магніти, крейда, мольберт, клей-олівець, дидактичний матеріал, заготовки для проведення рефлексії.
Матеріали та інструменти:
аркуші паперу, масляні або воскові олівці.
Короткий опис:
Перед заняттям необхідно провести екскурсію з метою спостереження за деревами, їх розташуванням в просторі. На занятті проходить перше знайомство з законами перспективи. Художній матеріал- масляні або воскові карандаші.Ізображаем осінній ліс.
Хід заняття:
. Організаційний момент. (3хв.)
Рефлексія.
Подивіться на дошку, у нас тут є дерево зовсім без листя. Це дерево нашого настрою. Зараз кожен з вас вибере собі листочок, який найбільше схожий на ваш настрій і приклеїть його на ту частину дерева, яка зображена на блакитному тлі. (Пропонуються червоні, помаранчеві, жовті і сірі листя).
. Актуалізація необхідних знань і формулювання теми заняття. (7хв.)
Сядьте зручніше, розслабтеся, закрийте очі і уявіть собі все те, про що почуєте:
Починається казка
Осіння тихо.
Вона ходить по лісі,
Як ніби лосиця.
Не бачити, не чути,
Як іде за гілками,
Але за нею ми з тобою
Поквапимося самі.
Бачиш, спалахнули грона
Вересневої горобини.
Бачиш, гриб почервонів
Під дзвінкої осикою.
Вчить білка бельчат
Розбиратися в горішках
І сушити про запас
На сучках сироїжки.
Бачиш, легким димком
На сосні - павутиння ...
У ній заплуталося літо
листочки осики.
(В цей час відкривається дошка, оформлена осінніми ілюстраціями).
Що ви представили, слухаючи цей вірш?
Скажіть, а якби осінь була людиною, то яким? Опишіть цієї людини. (Відповіді дітей)
" Осінь на узліссі