е Тi - річна трудомісткість i-го виду робіт, виконуваних в майстерні, чел.-ч.
Счi - годинна тарифна ставка робітників при виконанні i-го виду робіт, руб./год
КДi - коефіцієнт, що передбачає виплати з єдиного фонду оплати праці і враховує доплати за роботу по суміжній професії, за майстерність, за складність і умови праці (для спеціалізованих підприємств КДi = 1,1 ... 1,4), приймаємо КДi = 1 , 1.
Розрахуємо тарифні ставки:
Годинна тарифна ставка робітника I-го розряду дорівнює:
С1ч = ЗПmin/ФДМ
де ЗПmin-мінімальний розмір оплати праці в цілому по країні станом на 14.01.2013год (ЗПmin = 5205руб.)
ФДМ - місячний фонд часу робітників (ФДМ = 160 год)
С1ч = 5205/160 = 32,53 руб./год
Годинна тарифна ставка робітника II-го розряду дорівнює
С2ч = С1ч * К = 32,53 * 1,30 = 42,29 руб/год.
Годинна тарифна ставка робітника III-го розряду дорівнює
С3ч = С1ч * К = 32,53 * 1,69 = 54,97 руб./год
Годинна тарифна ставка робітника IV-го розряду дорівнює
С4ч = С1ч * К = 32,53 * 1,91 = 62,11 руб./год
Годинна тарифна ставка робітника V-го розряду дорівнює
С5ч = С1ч * К = 32,53 * 2,16 = 70,26 руб./год
Таблиця 8 - Розподіл трудомісткості робіт і розрядів виробничих робітників по ділянках на підприємстві
№ п/п Найменування участкаГодовая трудомісткість, люд.-чРазряди работКолічество робітників, чел.1Участок зовнішнього очищення двігателей3193, 72II22Участок розбирання двигунів на узли12915, 32113Участок розбирання вузлів двігателя9311, 544Участок очищення вузлів і деталей, дефектації та комплектаціі25431, 42V135Участок складання вузлів двігателя23456, 9III196Участок складання двигуна з узлов13336, 127Участок обкатки і випробування двігателей20252, 34IV10ІТОГО107897, 455
Визначаємо основну заробітну плату:
СЗПО = (3193,72 +12915,32 +9311,54) * 42,29 * 1,5 + (23456,9 +13336,12) * 54,97 * 1,5 +
+20252,34 * 62,11 * 1,5 +25431,42 * 70,26 * 1,5 = 9213349,56 руб.
Додаткову заробітну плату визначаємо за формулою:
Сзпд = 0,15 * СЗПО = 0,15 * 9213349,56 = 1382002,43 руб.
Повна заробітна плата
Сзп = СЗПО + Сзпд = 9213349,56 + 1382002,43 = 10595351,99 руб.
На повну заробітну плату виробничих робітників роблять нарахування
Снч = Сзп * Кнч/100 = 10595351,99 х 0,30 = 3178605,6 руб.
де КНЧ - встановлений державою відсоток нарахувань, рівний 30%.
Результати узагальнених даних по багатьом ремонтним майстерням свідчать, що повна заробітна плата виробничих робітників з нарахуваннями та витратами на організацію виробництва і упра...