- 160 с.
. Пироженко Т.О. Комунікативно-мовленнєвий розвиток дитини. МонографіяТ.О. Пироженко - К., 2002. - 310 с.
. Сорокіна А.І. Дидактичні ігри в дитячому садку А.І.. Сорокіна - М .: Просвещение, 1982. - 96 с.
. Тихеева Є.І. Розвиток мови дітей Є.І.. Тихеева - М., 1981. - 159 с.
. Трифонова П. Навички творчого розповідання//Дошкільне виховання.- 1997. - № 10. - С.10-15.
. Удальцова Є.І. Дидактичні ігри у вихованні та навчанні дошкільнят/Є.І. Удальцова - Мінськ, 1976. - 125 с.
. Українське Дошкілля: Програма виховання дітей в дитячому садку.- Львів, 1991.
. Ушакова Т.Н. Взаємозвязок Завдання (Розвиток зв'язного монологічного мовлення дітей)//Дошкільне виховання.- 1990. - № 6. - С.8.
. Ушинський К.Д. Вибрані педагогічні твори /К.Д. Ушинський - М .: Просвіта, 1968. - 557 с.
. Фесенко Л.І. Українська народна капка як засіб розвитку зв'язного монологічного мовлення у дітей старшого дошкільного віку /Л.І. Фесенко.- Одеса, 1994. - 176 с.
. Флерина Е.А. Розповідання в дошкільній практике /Е.А. Флерина - М .: Просвещение, 1996. - 145 с.
. Цейтлін С.Н. Мова і дитина: Лінгвістика дитячої мови.- М., 2000 - 240
. Чумічова Р. Сприйняття живопису і розвиток образної мови/Р. Чумічова//Дошкільне виховання.- - 1987. - № 11. - С. 44.
ДОДАТКИ
Додаток А
Заняття Пори року
Мета. Вчитува помічаті ознакой кожної пори року. Формуваті вміння аналізуваті, узагальнюваті, делать Висновки прочитаного, побаченого, Почути. Розвіваті творчі здібності, збагачуваті Словниковий запас. Пробуджуваті у дітей естетичні почуття, розвіваті їхні пізнавальні Захоплення. Виховувати любов до природи, бажання словами змальовуваті красу навколишнього світу.
Обладнання: РЕПРОДУКЦІЇ картіні за темою, платівка П.І. Чайковського Пори року, картки, пріслів я, фарби, Аркуші паперу.
Хід заняття
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ момент.
. Бесіда.
Відгадайте загадку:
Гарне, добро, за всех
Людей дивуватися,
А людям на собі
Дивитись НЕ дозволяє (Сонце).
А що ві добре там про сонечко?
. Дидактична гра.
Які пори року ві знаєте?
Розставте у Певнев чергуванні назви пір року.
(Дві командіровку віставляють ланцюжок Із назв пір року: зима-весна-літо-осінь).
Давайте пріпадаємо назви місяців кожної пори року. (Чотири дитини підпісують під Назв кожної пори року відповідні назви місяців).
Січень січе, лютий лютує,
Березень плачі, квітень квітує,
Травень під ноги стелити травіца,
Червень складає сіно в копіці,
Липень медовий бджілок чарує,
Серпень чудовий булки дарує.
Вечерень трусити груші в садочку.
Жовтень готовит жовту сорочку,
Йде листопад - застелити килими,
Грудень Надходить - качан зими.
ІІ. Мотивація навчально-пізнавальної ДІЯЛЬНОСТІ учнів.
Яка пора року вам найбільше до вподоби? Чому?
Вісь Бачите КОЖЕН місяць, шкірні пора року приносити свои радощі и красу. Важко сказати, яка ж пора року найкраща. Сьогодні на уроці ми прігадаємо ознакой кожної пори року и Спробуємо всі наші спостереження за змінамі у природі відобразіті на малюнку Пори року.
ІV. Творча робота.
Зимові Зміни у природі
(лунає музика П.І.Чайковського Зимовий ранок).
. Спостереження за змінамі у жівій та нежівій -природі.
Яку пору року наворожила ця мелодія?
Так. Це булу зима.
Які Зміни у жівій -природі відбуваються у цею годину? Як нежива природа почувається взимку?
. Конкурс Хто знає - тієї відгадає.
(Конкурс загадок про весну: діти готують свои питання Заздалегідь).
. Малювання весняного пейзажу.
З приходом весни начинает просипатися природа и повертаються птахи, деякі тварини после зимового сну, на тих деревах з...