являються бруньки, а за ними и Перші листочки.
(На дошці вчитель до свого малюнку вносити відповідні Зміни, діти малюють одному часть картіні).
Літні Зміни у природі.
(лунає музика П.І. Чайковського Пісня Жайворонка).
. Конкурс на кращу декламатора.
(Вірші про осінь діти готують або Заздалегідь, або дітям Пропонується прігадаті ті з них, что Вивчай на уроках и на годинах Позакласне читання) .. Закріплення знань дошкільніків.
На Закінчення нашого заняття я пропоную сісті на килимок утворіті саму Квітку. Що це за квітка? (Ромашка, так вірно!)
Ромашки рвати ми ходили
Над річкою в густій ??траві
І РАПТ Равлика зустрілі
Із ріжкамі на Голові.
Додаток Б
Заняття на тему: «Чому синичка повеселішала?»
Мета: зв язне мовлення: вчитува дітей складаті Розповідь за серією ілюстрацій, вікорістовуючі образні авторські звороті; вміті правильно будуваті Розповідь (зачин, кульмінація, розв язки); вісловлюватіся зв'язного, логічно, послідовно.
Граматика: вчитува утворюваті прісвійні прикметник, пріслівнікі, складаті складнопідрядні речення.
Фонетика: вправляті у вімові звуку [ц], звуконаслідуванні співу пташок, розвіваті темп мовлення. Виховувати любов до природи, Дбайливий ставлені до неї.
Обладнання: оповідання Ю. Ярмиша Чому синичка повеселішала? raquo ;, Скоромовки, вірші про весну, загадка; аудіозапіс співу птахів.
Хід заняття
За груповій кімнаті розвішані ілюстрації Із збережений Весняних явіщ природи, птахів.
Пальчикова гімнастика
Загадка
Прівітанням журавля
Я пробуджую поля,
Небеса и ручаї.
Я заквітчую гаї.
Пригадай, хто вона, Ця красуня чарівна? (Весна)
Вихователь звертає Рамус на зображення Весняних явіщ природи на ілюстраціях.
Вступна бесіда про весну, пріліт птахів.
Вихователь. Так, действительно, це - весна-красна. Колі засміється пітна, засяє сонечко, прокінуть луки, ліси, поля; усьо зацвіте, заспіває. За народніми віруваннямі, весну приносять на своих крилах з вирію птахи. Смороду у своих дзьобіках несуть ключі, Якими и відмікають ворота для весни.
Які птахи прілітають з теплих країв? (ВІДПОВІДІ дітей.)
Першів прілітають шпаки, Жайворонко, потім дикі гуси, журавлі, лелеки.
Які птахи зімувалі в наших краях?
Як смороду поводять?
Пригадай оповідання Ю. Ярмиша Чому синичка повеселішала?
(Вихователь звертає Рамус на серію ілюстрацій до твору Ю.Ярміша Чому синичка повеселішала? )
Яким Речену почінається оповідання?
Як ви гадаєте, чому здівувалася пташка?
(Діти слухають аудіозапіс весняного співу пташок.)
Складімо Розповідь за ілюстраціямі до оповідання Чому синичка повеселішала? (Розповіді дітей.)
Те чому стало весело сінічці?
А если б почула ее спів Дуже близько, як бі ми сказали?
Пригадай, Якими словами закінчується оповідання Чому синичка повеселішала?
Повторімо всі разом ЦІ слова: цинь-цинь, цинь-цинь raquo ;. (Спочатку тихо, потім весело, голосно.)
Як галі співають пташки?
Тепер вівчімо Скоромовки Г. Бойка Ціпу-ціпу .
Я велика-превелика
Ціпу-ціпу задеріка,
Я велика цяця,
Всі мене боятися: пі-пі-пі!
Додаток В
Заняття за казкою «Маша і Ведмідь»
Мета: розвіваті вміння дітей класіфікуваті тварин, знаходіті Зайве, вміння доводіті свои міркування, орієнтував-тися на Аркуші паперу. Розвіваті Рамус, уяву, зв язне мовлення. Закріп-лювати нумерацію чисел, вміння діяті з числовими множини.
Матеріал: ілюстрації до казки, Іграшковий ведмедик, Олівці, зошити, перфокарти.
Хід заняття
Гра «Так чи ні».
У Нашій чарівній шкатулці заховався Незвичайна гість. Відгадайте, хто це. Ві можете задаваті запитання, что стосують его ...