коробочку разом з дітьми, закріплюємо колір (червоний, жовтий, зелений). Діти витягають стрічки з коробки, а вихователь пояснює - це стрічка довга, а це - коротка. Установка на закріплення: запропонує кільком дітям самим визначити, яку стрічку витягнув дитина (довгу - коротку), назвати.
Вихователь: Тепер, діти, вирушаємо додому.
Потім вихователь прислухається, запитує в дітей: Діти, хто кричить «КУ-КА-РЕ-КУ»? Діти відповідають, що це півник.
Вихователь продовжує: Жили-були два півники, красиві да ошатні. Один раз захотілося їм на паркан злетіти, кукуріку проспівати. Один півник злетів, а другий впав і все пір'ячко розгубив. Давайте хлопці допоможемо знайти петушку його пір'ячко.
Діти шукають пір'ячко по груповій кімнаті. Після того як всі пір'ячко знайдені, названі за кольором і прикладені до хвоста півника, вихователь дякує дітей і від імені півника пригощає дітей горошком - цукерками з шкатулки.
Додаток № 3
Конспект проведення дидактичної гри «далі-ближче»
Вихователь Груздева Тетяна Олександрівна
Програмне зміст:
. Вчити дітей порівнювати предмети за величиною (великий - маленький, довгий - короткий), використовуючи в мові відповідні прикметники.
. Закріпити вміння розрізняти і називати величину предмета.
. Сприяти розвитку розмовного спілкування в ході заняття, розвивати орієнтування в просторі використовуючи слова (далеко-близько)
Матеріали: гумові іграшки-герої казки «Ріпка», дерев'яний будиночок.
Хід гри:
Діти сідають за столи, перед ними стоять іграшки - герої казки «Ріпка». Разом з дітьми згадуємо знайому казку, розглядаємо героїв. Називаємо хто кого вище. Потім дітям пропонується виконати завдання. Розставити іграшки так, щоб одна іграшка знаходилася ближче до будиночка, а інша далі від нього. Потім навпаки, міняємо іграшки місцями. Якщо виникають труднощі, то вихователь показує дії і пояснює дітям. Потім діти самостійно виконують завдання.
Додаток № 4
Конспект проведення дидактичної гри «розстав по порядку»
Вихователь Груздева Тетяна Олександрівна 2011р.
Мета гри: Вчити дітей порівнювати предмети за величиною (великий - маленький, довгий - короткий), використовуючи в мові відповідні прикметники. Закріпити вміння розрізняти і називати величину предмета.
Матеріали: гумові іграшки для інсценування казки «Ріпка»
Хід гри. Вихователь спільно з дітьми згадують казку, розглядають героїв. Вихователь пропонує дітям порівняти героїв по висоті. Потім вихователь розставляє героїв у тій послідовності, в якій вони з'являються у казці, акцентує увагу дітей на те, що кожен новий герої менше по висоті попереднього. Потім вихователь пропонує дітям виконати завдання самостійно. Наприкінці гри підбивати підсумки.
величина предмет дидактичний гра
Додаток №5
Конспект проведення дидактичної гри «порівняй предмети по висоті»
Вихователь Груздева Тетяна Олександрівна
Мета: Вчити порівнювати два предмети по висоті, позначати словами: вище - нижче, порівнювати предмети за величиною.
Матеріали: Для вихователя: м'яч.
Для дітей: дрібні деталі з набору «Будівельник», 3 кола різної величини: жовтий - великий, синій - поменше, червоний найменший.
Хід заняття
Викличте двох дітей одного зросту і поставте їх на невеликій відстані один від одного. Запитаєте: «Як ви думаєте, хто з них вище?»
Давайте можливість висловитися дітям. Як дізнатися, хто вище? Їх треба поставити поруч. Які вони по висоті? Однакові.
Вони ось які (вихователь показує висоту дітей), а я - ось якої висоти (показує рукою). Хто високий, хто низький? Хто вище, я чи діти?
А діти однакові по висоті?
Пограємо. Потім вихователь вибирає одну із запропонованих ігр та проводить її. «ЩО ВИЩЕ?»
На прогулянці вихователь каже:
Лавка низька, що вище? (кущ)
Що вище куща? (дерево).
Що вище дерева? (будинок) і т.д.
У приміщенні можна запитати:
Дитячий стілець низький, що вище?
Що вище великого стільця? (стіл)
Що вище столу? (шафа) і т.д.