зображає інтер'єр.
При всій передбачуваної свободі педагогічної творчості, необхідно постійно бачити ясну структурну цілісність програми. Цілі і завдання кожного року і кожної чверті забезпечують поступальність розвитку учнів на тему «Інтер'єр», де художні знання, вміння та навички є основним засобом прилучення до художньої культури. Засоби художньої виразності - форма, пропорції, простір, светотонального, колір, лінія, обсяг, фактура матеріалу, ритм, композиція - освоюються учнями протягом усього навчання.
Розгорнутий план-конспект уроку на тему «Дизайн» за програмою Б. М. Неменского 8 клас, IV чверть
Тема: «Інтер'єр спальні - портрет її господаря. Дизайн речове-просторового середовища житла ».
Завдання: «Ескіз інтер'єру спальної кімнати».
Вид діяльності: тематичне малювання.
Мета: поглиблення знань з дизайну інтер'єру, формування уявлень про зображально-виражальних засобах матеріалів, фактур, колірної гами в інтер'єрі.
Завдання:
. Навчальна: дати уявлення про емоційно-образному характері колірної гами в інтер'єрі різного призначення, зонуванні приміщення за допомогою кольору; ознайомити з роллю матеріалів, фактур, функціонально-предметним наповненням інтер'єру; закріпити знання в області композиції.
. Розвиваюча: розвинути уяву дітей, творчу фантазію, зорову пам'ять, аналітичне мислення, мова.
. Виховує: виховувати почуття смаку, гармонії, функціональної краси; виховати акуратність, працьовитість, посидючість, дбайливе ставлення до роботи; прищепити любов і дбайливе ставлення до оточуючого нас предметного світу.
Обладнання:
Для вчителя - журнали по дизайну, ілюстрації інтер'єрів, папір, олівець, таблиця-схема щодо зонування приміщення (кімнати, квартири).
Для учнів - олівець, папір, вирізки з журналів, кольоровий папір, клей, пензлик, різак.
Критерії оцінки:
- робота виконана акуратно, істотних недоліків не має. Дитина брав активну участь у відповідях на питання;
4 - суттєві зауваження по композиції, завдання виконано неакуратно і не відображає всі завдання, поставлені перед учнем.
План заняття (уроку):
. Організаційний момент (2-3 хв.);
. Вступна бесіда (10 хв.);
. Практична робота (пояснення нового матеріалу) (24 хв.);
. Підведення підсумків (3 хв.);
. Домашнє завдання (1 хв.).
Вид дошки:
. Словникові слова: «дизайн», «дизайн інтер'єру», «зонування»;
. Ілюстрації з зображення інтер'єрів;
. Таблиця-схема щодо зонування приміщення;
. Зразок педагогічної діяльності;
. Педагогічний малюнок.
Хід уроку.
. Організаційний момент.
«Здр?? вствуйте, хлопці. Давайте перевіримо нашу готовність. (Учитель перевіряє наявність матеріалів для роботи.) Добре. Тепер ми можемо починати ».
Сьогодні на уроці ми продовжуємо наше знайомство з поняттям «Дизайн».
. Вступна бесіда.
Сьогодні без дизайну важко уявити будь-яку сферу людської діяльності. Все, починаючи від меблів, моделей одягу і закінчуючи конструкцією сучасного корабля, є продуктом праці дизайнера. Отже, сучасна людина, яка йде в ногу з часом, повинен мати хоча б початкові уявлення про дизайн.
А тепер давайте згадаємо, що таке «дизайн»? Хто дасть своє визначення «дизайну», хто як його розуміє »? (Діти відповідають.)
А тепер давайте закріпимо. Слово «дизайн» в перекладі з англійської означає «креслення», «проект», «ескіз», «задум». У наші дні це слово позначає особливу область мистецтва конструювання предметного світу за законами краси.
Дизайн - в широкому сенсі слова будь-яке проектування - це вид діяльності, який включає в себе розробку, проектування предметно-просторового середовища.
Сенс дизайну полягає в комплексному системному підході до проектування кожної речі. Дизайн - це органічна єдність користі і краси, функції і форми.
Дизайн багатоликий. Різноманітність видів діяльності дизайнера передбачає широкий спектр конструктивних рішень, що залежать від технології виробництва і використовуваних матеріалів, функціонального призначення виробу, образної ідеї і сучасних технічних можливостей.
На минулому уроці ми по...