даної роботи);
· перевірка домашнього завдання, виявлення помилок;
· побудова циліндра F (x, y) методом паралельних перерізів (див. п.1.3.2 даної роботи).
4 етап практичний (15 хвилин):
· Побудувати циліндри з параметрами F (x)=3, F (x)=sin (90), F (x)=11/5, F (x)=11/5х користуючись програмою « ; Mathcad ». Порівняти отримані поверхні що між ними спільного і в чому відмінності.
Урок: 5
Тема уроку: конічна і циліндрична поверхні.
Цілі уроку: досліджувати рівняння конічної і циліндричної поверхонь, побудувати конічну і циліндричну поверхні. Створити умови для розвитку просторового та логічного мислення учнів. Розвивати уміння узагальнювати і порівнювати інформацію, вміння виконувати креслення.
Обладнання: комп'ютерний клас, проектор, дошка.
Хід уроку:
1 етап організаційний (1 хвилина):
· заняття місць за партами;
· привітання.
2 етап актуалізація знань (4 хвилини):
· згадати як виводиться рівняння поверхонь обертання (алгоритм).
етап теоретичний (20 хвилин):
· дослідження рівнянь конічної поверхні і циліндричної поверхні (див. п.1.2.2 даної роботи);
· показати побудова конічної поверхні і циліндричної поверхні методом паралельних перерізів (див. п.1.3.2 даної роботи);
· показати побудова конічної поверхні і циліндричної поверхні за допомогою програми «Mathcad».
4 етап практичний (15 хвилин):
· розсаджування за комп'ютери;
· самостійна робота за картками:
Цілі самостійної роботи: закріпити знання учнів.
1. користуючись програмою Mathcad побудувати конічну поверхню:
· F (x)=x,
· F (x)=2/3x,
· F (x)=x / 5
Сформулюйте висновок про те, що впливає на форму поверхні
. Побудувати циліндри з параметрами F (x)=6, F (x)=sin (60), користуючись програмою «Mathcad» (Підсумок самостійної роботи: подивитися що вийшло у сусіда і показати йому своє рішення, робота в парах).
Урок: 6
Тема уроку: сфера. Еліпсоїд.
Цілі уроку: вивести і досліджувати рівняння сфери та еліпсоїда, побудувати сферу. Створити умови для розвитку просторового та логічного мислення учнів. Розвивати уміння узагальнювати і порівнювати інформацію, вміння виконувати креслення
Обладнання: комп'ютерний клас, проектор, дошка.
Хід уроку:
1 етап організаційний (1 хвилина):
· заняття місць за партами;
· привітання.
2 етап актуалізація знань (7 хвилин):
· згадати що таке коло, еліпс і формули їх задають;
· згадати що таке сфера і еліпсоїд;
· загальний підхід до висновку рівняння...