поверхні обертання (алгоритм);
· способи побудови поверхонь обертання.
3 етап теоретичний (20 хвилин):
· висновок і дослідження рівняння сфери (див. п.1.2.1 і п.1.2.2 даної роботи);
· показати побудова сфери (див. п.1.3.2 даної роботи);
· показати побудова сфери поверхні у програмі «Поверхні другого порядку».
4 етап практичний (15 хвилин):
· самим вивести рівняння еліпсоїда;
· побудувати еліпсоїд у програмі «Поверхні другого порядку».
Завдання для самостійної роботи:
Побудувати в програмі «Поверхні другого порядку» сферу зі значеннями параметрів:
) a=5, b=5, c=5;
) a=3, b=3, c=3;
) a=4, b=4, c=4.
Чи є поверхню з параметрами a=7, b=7, c=9 сферою? Чи можна вважати вийшла поверхню поверхнею обертання? Якщо так, то який лінією утворена?
Урок: 7
Тема уроку: еліпсоїд.
Цілі уроку: побудувати еліпсоїд обертання методом паралельних перерізів. Створити умови для розвитку просторового та логічного мислення учнів. Розвивати вміння аналізувати і порівнювати інформацію, вміння виконувати креслення.
Обладнання: комп'ютерний клас, проектор, дошка.
Хід уроку:
1 етап організаційний (1 хвилина):
· заняття місць за партами;
· привітання.
2 етап актуалізація знань (7 хвилин):
· висновок і дослідження рівняння сфери;
· побудова сфери.
3 етап теоретичний (20 хвилин):
· висновок і дослідження рівняння еліпсоїда обертання (див. п.1.2.1 і п.1.2.2 даної роботи);
· показати побудова еліпсоїда обертання поверхні у програмі «Поверхні другого порядку» (Див. п.1.3.2 даної роботи).
4 етап практичний (15 хвилин):
· самим вивести рівняння еліпсоїда;
· побудувати еліпсоїд у програмі «Поверхні другого порядку».
Завдання для самостійної роботи:
Побудувати в програмі «поверхні другого порядку» еліпсоїд обертання зі значеннями параметрів:
) a=5, b=5, c=9;
) a=7, b=3, c=3;
) a=4, b=8, c=4.
Чи є еліпсоїд з параметрами a=6, b=7, c=9 еліпсоїдом обертання? Відповідь обгрунтуйте.
Урок: 8
Тема уроку: параболоїд.
Цілі уроку: вивести рівняння параболоїда обертання, побудувати параболоїд обертання. Створити умови для розвитку просторового та логічного мислення учнів. Розвивати уміння узагальнювати і порівнювати інформацію, вміння виконувати креслення.
Обладнання: комп'ютерний клас, дошка
Хід уроку:
1 етап організаційний (1 хвилина):
· заняття місць за партами;