олетушкі» Російська народна гра
Програмне зміст. Вчити дітей правильно, протяжно вимовляти звуки «ш», «ж»; диференціювати їх на слух, виділяти в словах і фразах, інтонаційно. Звернути увагу на багатозначність слова «летить» (летить жук, летять лижі, летять хвилини). Вчити вмінню співвідносити дію і дієслово. Спонукати до твору творчих оповідань; домислювати початок і завершення тексту потешки.
«Лисиця і мураха» (киргизька казка)
Гра-інсценівка
Програмне зміст. Вчити дітей розповідати і розігрувати казку; утворювати близькі за змістом однокореневі слова (хитра-прехитростей, хитрюща), підбирати визначення (простувата, нехитра, дурна), підбирати синоніми до слова (побігла, помчала, помчала, полетіла).
Заняття-гра «Ми журналісти».
Мета: розвиток діалогічної мови.
Завдання:
активізація словника по темі «Професія-кухар»;
Удосконалення вміння будувати діалог з використанням опорних карт-схем;
Розвиток здібностей до співпраці, уміння витримувати паузи під час розмови, слухати і чути інших.
Матеріал: дитячі кінокамери, фотоапарати, диктофон, мікрофони, косинки, кепки з символікою, опорні картки-символи, блокноти з кишеньками для опорних карток-символів.
Попередня робота: тематичні бесіди, сюжетно-рольові, дидактичні ігри, спрямовані на накопичення і активізацію словника по темі.
Хід гри:
. Організаційний момент і оголошення теми заняття.
Інтерактивна гра «Великі пальці вгору, шепочемо всі разом».
Я хочу поставити вам кілька запитань. Кожен, хто знає відповідь повинен підняти руку, скласти пальці в кулак, а великий палець підняти вгору. Я дам вам час подумати, а коли побачу багато піднятих вгору пальців, почну вважати: «Раз, два, три ...» на рахунок" три" ви всі разом повинні будете прошепотіти мені відповідь.
Чим ріжуть хліб?
Чим наливають суп з каструлі в тарілку?
На чому готують їжу?
З чого готують їжу?
У якого предмета є дно, кришка і ручки?
Ви назвали багато слів: ніж, черпак, плита, продукти. А як ви думаєте, людині, якій професії потрібні всі ці предмети?
Сьогодні ми з вами вирушимо у відрядження на кухню і візьмемо інтерв'ю у кухаря.
. Попередня бесіда.
про що може кореспондент запитати у кухаря?
Для запам'ятовування послідовності і змісту питань пропонується зорова опора у вигляді карток із зображенням символів питань.
Оскільки робота з використанням опорних карток-символів знайома дітям, заохочується ініціатива дітей в підборі нових питань. З дітьми обговорюється, яким символом буде позначений нове питання, і заноситься в картку.
Картки-символи поміщаються в кишеньки блокнота у встановленій послідовності.
Чим займатиметься фотограф?
Як він звернеться до кухаря з пропозицією зробити фотографію?
Що може сказати фотограф після закінчення своєї роботи?
. Розподіл ролей.
При розподілі ролей враховуються бажання дітей, а також конкретні завдання, які ставить перед собою логопед.
. Емоційна розминка.
Пропонується дітям зробити зле, потім сумне, потім веселе вираз обличчя. По ходу робляться уточнення, коментується положення губ. Брів і т.д.
Як ви думаєте, зрадіють чи кухаря, якщо ми прийдемо до них з такими виразами на обличчях?
. Творче відрядження на кухню.
Двоє дітей-кореспондентів по черзі беруть інтерв'ю у кухарів. Фотографи ведуть діалог з кухарями і роблять знімки.
. Підсумок заняття.
Діти, поки ми з вами вели бесіду на кухні, нам прийшов лист від дорослих журналістів.
Педагог нагороджує кожного маленького журналіста емблемою, відзначаючи успішність виконання завдання.
Заняття пізнавального циклу на тему:
«Як потрібно поводитися під час розмови?»
Програмне зміст:
. Ознайомити дітей з правилами поведінки під час розмови. Активізація: ввічливо, культурно, правила поведінки.
. Продовжувати вчити описової мови, вчити утворювати уменьшщітельно-пестливі форми іменників. Розвивати зв'язне мовлення дітей.
. ...