9 - ККД муфти, [№ 2, с.346]  
 О· ц = 0,98 - ККД ланцюгової передачі. [№ 1, табл 1.1] 
  О· = 0,83 * 0,99 2 * 0,99 * 0,98 = +0,7892412066 
  Визначимо необхідну потужність двигуна: 
  Р дв = Р рм /О· [№ 2 с.113] 
  Р дв = 14/+0,7892412066 = 17,73855683526 кВт. = 17,74 кВт. p> Вибираємо тип двигуна [№ 5, табл. 22.4, стор.38], з урахуванням Р ном Ві Р дв , Р ном = 22 кВт. p> Двигун асинхронний короткозамкнений трифазний загальнопромислового застосування, закритий, що обдувається, ступінь захисту IP54, типу 5A200L8, з частотою обертання 750 об/хв, 
  n ном. = 735 об/хв. [№ 2 с.113] 
Визначення передавального числа приводу і його ступенів.
 Частота обертання вихідного валу редуктора: 
  3 = (1/c) (за умовою) - частота обертання робочого валу машини, тоді 
В  
 Загальне передавальне число приводу: 
  U = n ном1/ n рм = 735/30 = 24,5 
  Приймемо Uч = 20, тоді Uц = 24,5/20 = 1,225. 
  За рекомендацією $ 9 [№ 2, c.201] приймаємо число заходів черв'яка Z1 = 2 
В   
  Визначення силових і кінематичних параметрів приводу.  
  З наявних даних: 
  Ррм = 14кВт; Р дв = 17,74 кВт; 3 = (1/c); 
  Знаходимо поводить момент Т за формулами: 
  T = P/або Т2 = Т1 * U * О· [№ 2, c.113] 
  Для 1-ого валу : T1 = Р дв /, Де Р дв - Розрахункова потужність двигуна, Вт 
  T1 = 18000/76, 93 = 233,98 (Н * м) 
  Для 2-ої валу: Т2 = Т1 * Uч * О·ред, де О·ред - ККД редуктора 
  О·ред = 0,83 * 0,99 2 = 0,813 
  Т2 = 233,98 * 20 * 0,813 = 3804,52 (Н * м) 
  2 = 1/Uч = 76.93/20 = 3,8465 (1/c); 
  Для 3-ого валу (транспортера) : 
  Т3 = Т2 * Uч * О· ц = 3804,52 * 1,225 * 0,9 = 4194,48 (Н * м) 
  3 = 2/Uч = 3,8465/1,225 = 3,14 (1/c)-відповідає заданому. 
  В результаті попередніх розрахунків отримали: 
  T1 = 233,98 (Н * м),В  1 = 76,93 (1/c); 
  Т2 = 3804,52 (Н * м), 2 = 3,8465 (1/c); 
  Т3 = 4194,48 (Н * м), 3 = 3,14 (1/c) 
В 
Розрахунок черв'ячної передачі.
Кількість зубів черв'ячного колеса Z2 = U * Z1 [№ 4 ф.1.1, с.8]
 Z2 = 2 * 20 = 40 
  Марка матеріалу черв'ячного колеса залежить від швидкості ковзання. p> У першому наближенні оцінюємо швидкість ковзання: 
  Us = [№ 2 с.211] 
  Us = 
				
				
				
				
			  За рекомендацією [№ 2 $ 9.7 і т.9.4] приймемо для черв'ячного колеса алюмінієву бронзу БрАЖ9 - 4 (відливання в пісок). p> Для черв'яка приймаємо сталь 45х, загартовану до твердості Н = 45HRCе, з наступним шліфуванням робочих поверхонь витків. 
  По таблиці 8.6 [№ 3] знаходимо допустима контактна напруга 
  [s н ] = 140МПа і обчислюємо попереднє міжосьова відстань, прийнявши коефіцієнт навантаження К = 1 (навантаження постійна): 
  а = [№ 3 с.185] 
  а == 0,3532 (м) = 353,2 (мм) 
  Визначаємо модуль зачеплення: 
  m = 2a/(q * Z2) [№ 3 с.185] 
  де q - коефіцієнт діаметра черв'яка 
  q = Z2/4 [№ 3 с.192] 
  q = 40/4 = 10 - відповідає стандартному значенню [№ 3 таб.8.2] 
  m = 2 * 353,2/(10 +40) = 14,128 (мм) 
  За ГОСТом 2144-66 [№ 1 с.83] найближче стандартне значення m = 14, 
  тоді уточнене міжосьова відстань: 
  a = 0,5 * m * (q + Z2) [№ 3 с.179] 
  а = 0,5 * 14 * (10 +40) = 350 (мм) 
  Т.к. розраховується редуктор не призначений для серійного виробництва і за рекомендацією [№ 1 с.88] залишаємо остаточне міжосьова відстань = 350мм. 
   Визначимо ділильний кут підйому лінії витка: 
  tgy = Z1/q [№ 3 с.177] p> tgy = 2/10 = 0,2 
  тоді 
  Т.к. ділильний діаметр черв'яка: 
  d1 = m * q [№ 3 с.177] 
  d1 = 14 * 10 = 140 (мм) = 0,14 (м), то швидкість ковзання в зачепленні 
  [№ 3 с.193] 
  - що близько до розрахункового значенням. p> За рекомендацією [№ 6 стор.97] призначаємо для передачі 8-ю ступінь точності. 
  Перевіримо ККД передачі, прийнявши за табл.8.3 [№ 3 с.181] приведений кут тертя для безолов'яні бронзи: 
 . p> Тоді [№ 3 с.183] 
  що досить близько до попередньо прийнятим значенням. 
  Перевіримо міцність зубів колеса на вигин. 
  Визначаємо еквівалентне число зубів колеса: 
  [№ 3 с.186] 
  = 42,5 
  За табл.8.4 [№ 3 с.186] знаходимо коефіцієнт форми зуба 
В  
 За табл.8.7 [№ 3 с.192] знаходимо напруга, що допускається вигину при нереверсивного навантаженні та базі випробувань 
В  
 [] = 78МПа 
   Визначаємо задане число циклів навантажень [№ 3 с.190] колеса при частоті обертання 
В В  
 Обчислимо коефіцієнт довговічності