="justify"> К: А кого кольору у нас вагони?
Д: Жовтого та червоного.
К: А це темний або світлий колір?
Д: Жовтий - це світлий колір, а червоний - темний колір.
К: Молодці! Пограємо в паровоз?
Д: Так.
Діти стають один за одним, за клоуном, йдуть між стрічками, по рейках raquo ;. Проїжджають по мосту (проходять по лавці) - вихователь контролює процес проходження і спуску дітей з лавки.
Чу-чу-чу! Чу-чу-чу! Чу-чу-чу! Чу-чу-чу! Ось поїзд наш їде, пихкає паровоз, Колеса стукають, Він у поле хлопці в поїзді етомНашіх прівез.Ребята сидять.
К: Ну що, хлопці, мені пора. До побачення, я ще прийду до вас у гості.
аплікація цветовосприятие педагогічний дошкільний
Додаток 5
Заняття Веселий цирк
Мета. Викликати у дітей інтерес до аплікації: розкладання і наклеювання кіл різного кольору і формі по всьому листу.
Вчити прийомам намазування і наклеювання
Матеріали. Кола червоного, зеленого, синього кольору, різній формі. Білий фон із зображенням слона.
Клейстер, пензлик, підкладка, серветка.
Підготовка до заняття. Розглянути м'ячики, виділити форму, колір. Активізувати слова: круглий, червоний, зелений, синій, великий, маленький.
Хід заняття
Ігровий прийом (іграшка слоник приносить м'ячики, він любить грати з м'ячиками, пропонує дітям розташувати кола вкладиші на кольорові контури кіл), пограти з дітьми. Запропонувати виконати аплікацію та показ готової роботи. Потім вихователь показує прийоми виконання.
Заняття Кавуни великі і маленькі
Мета. Закріплювати прийоми розкладання і наклеювання фігур. Вчити зіставляти предмети за величиною. Звертати увагу на акуратність в роботі з матеріалами.
Матеріали. Зелені кола різного розміру. Білий фон. матеріали для наклеювання.
Підготовка до заняття. Принести великий і маленький кавун. Порівняти їх за величиною. Розрізати і пригостити дітей.
Хід заняття.
Пояснення завдання, показ прийомів зіставлення форм. Допомога дітям і заохочення їх за акуратність.
Заняття Одягнемо берізку в осінній наряд
Мета. Вчити наклеювати різнокольорові листочки (готові форми) в різних напрямках. Закріплювати прийоми намазування фігур, їх поєднання за кольором.
Матеріали. Альбомний аркуш із заздалегідь зображеної на весь аркуш берізкою (без листочків). Піднос з різнокольоровими листочками (червоними, жовтими, зеленими). Матеріали для наклеювання.
Підготовка до заняття. Під час прогулянки розгляньте берізку, зверніть увагу на колір стовбура, наявність гілок, різнокольорових листочків на гілках. Пограйте в дидактичну гру Знайди той самий листок raquo ;. Запропонуйте дітям зібрати осінній букет.
Хід заняття
Прочитайте дітям уривок з вірш. Є. Тургеневой відлетів літо Розгляньте берізку на зразку. Звернути увагу, що листочки різного кольору (осінній наряд), гілочки тягнуться до сонечка. Допомога в розташуванні і наклеюванні фігур.
Заняття Листівки для матусі
Мета. Вчити дітей правильно користуватися наклейками; формувати інтерес до аплікації.
Матеріали. Кольоровий картон або цупкий папір; наклейки із зображенням квітів, риб, птахів і т.п.
Прийоми аплікації. Відділення наклейки від основи; наклеювання.
Підготовка до заняття. Перед початком заняття підготуйте наклейки, з кольорового картону або щільного паперу яскравих забарвлень зробіть основи для аплікації - листівки. Листівки можуть бути прямокутними, квадратними, круглими, а також мати форму сердечок, квіточок, зірочок та ін. Форм. Для того щоб малюку було цікавіше, радимо використовувати основи різноманітних форм і забарвлень.
Хід заняття Індивідуальна робота
Покажіть малюкові основи для аплікації і наклейки і запропонуйте зробити красиві листівки.
Вихователь. Скоро свято. Давайте зробимо красиві листівки. Знаєш, як можна зробити листівку? Візьмемо картон і наклеїв на нього гарну наклейку. Подобається? Покажіть дитині, як вибрати відповідну наклейку і приклеїти її в центрі основи (рис 1). Потім запропонуйте малюкові діяти разом: допоможіть відокремити обрану наклейку від...