а Розвиток зв'язного мовлення як проблема в лінгводідактіці вищої школи// Українська мова й література в школі. - 2002. - № 3. - С.35-38.
11.Падалка О.С., Нісімчук А.М. та ін. Педагогічні технології. - К., 1995. -СІ 72-178. ol>
Параніч Г.П. Позитивне світоспріймання учнів у форматі інтерактивного уроку// Вивчаємо нас немає та літературу. - 2005. - № 14. - С.2
Сагач Г.М.Золтослів. -К.5 1993
Скуратівський Л. Елементи практичної риторики// Українська мова і література в школі. - 2003. - № 2. - С. 4
15.Скуратівській Л. Концепція мовної освіти 12-річної школи (українська
мова): Проект// Українська мова і література в школі. - 2002, - № 2. - С. 4-Ю
16.Українська мова 5-12 класи. Програма для загальноосвітніх Навчальних Закладів. -К.: Ірпінь, 2005. p> 17.Чак Євгенія. Чі правильно ми говоримо. - К.: Освіта. -1997. -С.З 18.Шабельнікова Л., Глазова О. та ін. Методичні Рекомендації Щодо
Вивчення рідної (української) мови у 5 класі 12-річної загальноосвітньої школи// Українська мова і література. - 2005. - № 2. - С. 11-14. ol>
Ющук І. Мова як засіб Спілкування// Дивослово. - 2004. - № 8. - С.ЗО
Ярчук М. Роль ситуативно - творчих Завдання// Українська мова і література в школі. - 2003. - № 2. - С.54
ДОДАТОК
Конспект уроку в 11-му класі
Тема . Пунктуація при прямій мові и діалозі.
Мета . Сістематізуваті ї Узагальнити Відомості про пряму мову и ДІАЛОГ, удосконаліті пунктуаційні навички учнів Щодо розстановкі розділовіх знаків у неї звіщав з прямою мовою та діалогах; розвіваті вміння зіставляті ї порівнюваті мовні Явища; моделюваті, реконструюваті ї конструюваті речення з прямою мовою та діалоги відповідно до комунікатівного Завдання и сітуації мовлення; засобой мовленнєво-комунікатівного дидактичного матеріалу зосередіті уваг старшокласніків на загальнолюдського етичний цінностях, їх роли у жітті людини.
Тип уроку . Сістематізація ї узагальнення (лабораторний практикум).
Хід уроку.
I. організаційний момент.
II. Актуалізація опорних знань, умінь и навічок учнів.
Прочитати уривок з В«Легенди про Золоте Зернятко істиниВ» В.Сухомлінського. візначіті головну мнение висловлювань. З'ясувати, як передано в ньом чуже мовлення. p align="justify"> У батька Було два сині. Колі смороду виросло й могли Вже тримати в руках заступа, батьку сказавши їм: В«Беріть заступи, підемо копати поле.В»
Копають смороду й копають, и виду праця братам Важка и незрозумілою.