"justify"> на 3-му переході? 3=0,04 *? 2=0,04 * 70=2,8 мкм.
. Розрахунок мінімальних значень міжопераційних припусків проводиться за такою формулою (таблиця П1 [7]):
, (1.8)
де i - виконуваний перехід.
Мінімальні припуски по переходах:
-й перехід: 2Z 1min=2 (200 +300 +)=2 * 1415,3=2830,6 мкм;
-й перехід: 2Z2min=2 (50 +50 +)=2 * 146=292 мкм;
-й перехід: 2Z3min=2 (20 +20 +)=2 * 42=84 мкм.
. Розрахунковий розмір D р обчислимо, починаючи з кінцевого максимального креслярського розміру, послідовним відніманням 2Zimin кожного технологічного переходу:
-й перехід: D р тонко. растач.=51,991-0,084=51,907 мм;
-й перехід: D р чистий. растач.=51,907-0,292=51,615 мм;
-й перехід: D р зенкер.=51,615-2,8306=48,785 мм.
. Допуски на технологічні переходи призначаємо по таблиці П34 [7], а допуск на заготовку-виливок - по ГОСТ 26645-85.
. Граничний розмір Dmax отримуємо, округляючи розрахункові розміри відповідного переходу до точності допуску в меншу сторону, а Dmin визначаємо відніманням з найбільших граничних розмірів допусків відповідних переходів:
-й перехід: Dmax=51,991 мм; Dmin=51,961 мм;
-й перехід: Dmax=51,907 мм; Dmin=51,907-0,046=51,861 мм;
-й перехід: Dmax=51,61 мм; Dmin=51,61-0,19=51,42 мм;
заготівля: Dmax=48,7 мм; Dmin=48,7-0,8=47,9 мм.
. Мінімальні граничні значення припусків 2ZiminПР знаходимо як різницю найбільших граничних розмірів виконуваного і попереднього переходів, а максимальні значення 2ZimaxПР - як різниця найменших граничних розмірів:
-й перехід: 2Z3minПР=51,991-51,907=0,084 мм;
Z3maxПР=51,961-51,861=0,1 мм.
-й перехід: 2Z2minПР=51,907-51,61=0,297 мм;
Z2maxПР=51,861-51,42=0,441 мм.
-й перехід: 2Z1minПР=51,61-48,7=2,91 мм;
Z1maxПР=51,42-47,9=3,52 мм.
. Граничні значення загальних припусків 2ZОmin, 2ZОmax визначимо, підсумовуючи проміжні припуски:
ZОmin=2,91 +0,297 +0,084=3,291 мм
ZОmax=3,52 +0,441 +0,1=4,061 мм.
. Загальний номінальний припуск 2ZОном обчислимо за формулою:
ZОном=2ZОmin + Вз-Вд, (1.9)
де Вз і Вд - відповідно верхні відхилення отвору заготовки і готової деталі.
ZОном=3,291 +0- (- 0,009)=3,3 мм.
Знаючи значення 2ZОном, знаходимо номінальний діаметр відлитого отвори заготовки: з.ном=Dд.ном.- 2ZОном.=52-3,3=48,7 мм.
. Виробляємо перевірку правильності виконаних розрахунків за формулами:
2ZimaxПР - 2ZiminПР =? Di - 1 -? Di; (1.10)
ZОmax - 2ZОmin =? D з-? D д. (1.11)
Для нашого випадку маємо:
-й перехід: 0,1-0,084=0,046-0,030, тобто 0,016=0,016;
-й перехід: 0,441-0,297=0,190-0,046, тобто 0,144=0,144;