Ти прийшов до одного пограти в комп'ютерні ігри. Його батьків немає вдома. На кухонному столі ти побачив гарну пляшку в плетеному кошику. Друг каже: «Це хороше виноградне вино. Давай спробуємо ». Ти відповідаєш.
Марина каже: «Запрошую тебе на мій день народження. Предків не буде, але сестра з друзями обіцяли прийти ». Ти знаєш, що друзі сестри курять і п'ють, тому тобі не хочеться йти до Марини. Ти відповідаєш.
. Альтернатива куріння і алкоголю - придумати 5 способів самоствердитися в підлітковому колективі.
Висновки:
У ситуаціях, небезпечних для здоров'я, необхідно говорити «ні».
Можна навчитися ввічливо, але твердо відмовлятися.
Існує багато ефективних способів відмовитися.
Рефлексія
Додаток Д
Класний годину: «Допоможи собі підтримати своє здоров'я» .
Мета заняття: інформувати підлітків про вплив різних чинників на здоров'я; Сформувати правильне уявлення про вплив посадки на здоров'я; навчити застосовувати комплекс вправ під час навчального процесу для зняття втоми.
Хід заняття:
Гігієнічні умови забезпечення розумової діяльності .
Безсумнівний вплив на працездатність людини надає обстановка, в якій реалізується розумову працю. Це стосується багатьох чинників - від освітлення і характеристик повітря в приміщенні до особливостей конструкції та розташування робочих меблів.
Стан повітряно-теплового режиму в приміщенні, де здійснюється розумова діяльність, є одним з істотних чинників забезпечення і підтримки високої працездатності. При оцінці цього режиму особлива увага звертається на склад і температуру і вологість повітря.
Склад повітря за хімічними характеристиками в оптимальному варіанті повинен відповідати складу природного атмосферного повітря. Проте в процесі своєї життєдіяльності людина поглинає кисень, виділяє вуглекислий газ. Крім того, склад повітря змінюється в результаті потовиділення і що містяться в повітрі, що видихається кінцевих продуктів спожитих в їжу і з водою ненатуральних харчових речовин. Позначаються, зрозуміло, і знаходяться в приміщенні прилади та апаратура. Тому для стану людини та її працездатності значення мають не тільки зміни концентрації О 2 і СО 2 74, але і поява в повітрі таких продуктів життєдіяльності, як пари поту, аміак, леткі солі жирних кислот і т.д. Їх наявність робить повітря «спертим» і викликає зміни в серцево-судинної (в основному спазм коронарних і мозкових судин) і центральної нервової (посилення гальмівних процесів) системах. Суб'єктивно ж людина при тривалому перебуванні в такому приміщенні відчуває сонливість, апатію, головні болі і загальну розбитість.
Температура і відносна вологість повітря в приміщенні згідно гігієнічним нормативам повинні складати 18-20 ° С і 30-70% відповідно - саме при зазначених характеристиках повітря у належним чином одягненої людини процеси теплопродукції і тепловіддачі врівноважені, і температура повітря в робочому приміщенні через перебування там працівників не змінюється. Підвищення ж температури навіть при зниженні вміст...