селі м'ячики». Дітям пропонується пограти у гру «Веселі м'ячики», їх завдання бути ритмічними.
Урок №6. Гра «Відлуння».
Мета: Навчити дітей ритмічно повторювати ритм.
Обладнання: ритмічні партитури, дитячі музичні інструменти.
Хід уроку.
Робота над ритмом в грайливій формі гра «Відлуння». Педагог розповідає умова гри дітям. Завдання дітей бути уважними, ритмічними, повторювати чітко пропозицій їм ритм.
Додаток №3
Урок №1. Музично дидактичні ігри.
Мета: познайомити дітей з музично дидактичними іграми
Обладнання: дитячі музичні інструменти.
Хід уроку.
Знайомство дітей з дитячими музичними інструментами, такими як, металофон, барабан, бубон, трикутник, ложки, кастаньєти, маракас, дзвіночки.
На столі педагог розкладаються музичні інструменти. Показуючи музичні інструменти, каже, як він називається, видаючи звук. Для того щоб діти краще запам'ятали назви і звучання інструменту, педагог порівнює їх з тваринами або птахами. Наприклад, бубон - ведмідь, дзвіночки - пташка. Потім пропонується дітям самим спробувати пограти на музичних інструментах.
Далі пропонується дітям пограти в музично-дидактичну гру «Відгадай, на чому граю»; «Чудесний мішечок». Методика проведення: перед дітьми розкладені на столі музичні інструменти: акордеон, барабан, бубон, металофон, маракас та ін. За ширмою педагог грає на будь-якому із запропонованих інструментів, дитина повинна підійти до столу і вибрати інструмент, на якому грає педагог.
При грі «Чудесний мішечок» дитина дістає з мішечка який-небудь інструмент, грає на ньому, діти вгадують, що вгадав підходить до мішечка, і гра повторюється знову.
Урок №2. Навчання грі на ударно-шумових інструментах.
Мета: навчити дітей грати на ударно-шумових інструментах.
Обладнання: дитячі музичні інструменти.
Хід уроку
Починається навчання дітей грі на ударних інструментах: барабані, бубні, дерев'яних ложках, маракаси, тарілках. Методика проведення: дітям лунають інструменти. Педагог програє легкий ритм на інструменті, діти повторюють його кілька разів в оплесках. Педагог спостерігає за правильністю виконання даного завдання, виправляє помилки, домагаючись чіткого ритмічного малюнка. Потім ритмічний малюнок повторюється на інструменті.
Урок №3. Навчання грі на металофоні.
Мета: Ознайомити дітей з інструментом металофон.
Обладнання: дитячі музичні інструменти.
Хід уроку.
Навчання грі на металофоні. Методика проведення. Педагог велику увагу приділяє правильній посадці дітей, забезпечуючи свободу корпусу і рук. Педагог пояснює дітям, що кисть повинна бути вільна, тоді й звукоїзвлеченіє буде правильним. Спочатку відпрацьовується вміння тримати молоточок, опускаючи і піднімаючи його в повітрі, потім, коли діти відчують, що молоточок легкий і не вимагає великих зусиль, починають опускати його на пластинки металофона. Діти зображують великий і дрібний дзвіночки, краплі дощу, великі і маленькі годинник, стрибки горобчика і удар дятла. Потім йде навчання дітей точно передавати ритмічний малюнок на металофоні. Діти пропевают попевку (яка була вивчена заздалегідь «Сильний пілот» Є. Тілічеевой). Педагог викладає картками на фланелеграфе ритмічний малюнок, виконуючи його на металофоні. При цьому, звертаючи увагу дітей на положення молоточка в руці, вказуючи на який пластині, слід грати. Потім попевку грають на металофоні діти.
Урок №4. Навчання грі на металофоні.
Мета: Навчити дітей грати на металофоні.
Обладнання: дитячі музичні інструменти.
Хід уроку.
Освоєння дітьми навичок гри на металофоні. Вчимо дітей, виконувати мелодію в поступенном русі вниз. Методика проведення. Діти повинні викласти гуртками рух мелодії пісеньки «Волошка» у спадному порядку. Педагог повинен загострити увагу дітей, що всі звуки даної мелодії знаходяться поруч, тому, граючи на металофоні, платівки слід ударяти по черзі. Спочатку мелодію програє педагог, звертаючи увагу дітей на положення молоточка в руці. Потім програю мелодію діти.
Додаток №4
Урок №1. Навчання гри мелодії.
Мета: навчити дітей одночасно починати і закінчувати мелодію на дитячих музичних інструментах.
Обладнання: дитячі музичні інструменти.