етап: На цьому етапі порівнюємо малюнок з натурою, розглядаємо помилки у відтінках світла і тіні, завершуємо малюнок. 4. Практична робота учнів. Учні самостійно виконують роботу, вчителі знаходиться в класі і спостерігає.
. Підведення підсумків роботи. Виявлення помилок. Виставляння оцінок. Виставка робіт учнів. 6. Прибирання робочого місця. Учні наводять своє робоче місце в порядок. 7. Домашнє завдання. Намалювати натюрморт з предметів побуту.
Урок 6
Вид діяльності: Комбінований урок
Тема: Колір в натюрморті
Мета уроку: Намалювати квітковий натюрморт
Завдання: 1. Навчальна: розповісти учням про колір у живописі, багатстві фарб; навчити відображати в натюрморті характер, настрій і переживання, за допомогою гами і ритму колірних плям.
. Розвиваюча: розвинути навички управляти пензлем, здатність розташовувати пензлем мазки за формою предметів.
. Виховує: виховати естетичний смак, миролюбність відчуттів, колірних тонів, проявити любов до навколишнього світу.
Обладнання:
Для вчителя: Репродукції картин із зображенням натюрмортів; Петров-Водкін Ранковий raquo ;, М. Сарьяна натюрморт Виноград .
Для учнів: альбом, акварельні фарби, олівець, ластик, баночка з водою.
План уроку
1. Організаційний момент (5 хв)
2. Вивчення нового матеріалу (7 хв)
. Визначення творчого завдання з виконання натюрморту. Практична робота. (20-25 хв)
. Підбиття підсумків. Рефлексія. (5 хв)
Хід уроку:
. Організаційний момент. Привітання.
Вчитель: Хлопці послухайте опис картини, потім вам потрібно буде визначити її жанр. Правильне виконання цього завдання підкаже вам тему нашого уроку.
Дві дівчинки на виставці зупинилися перед картиною з букетом квітів бузку. Здавалося б, у такій картині немає нічого особливо цікавого. Але як майстерно написав квіти художник! Вони стоять у високій прозорій вазі, і скло, освітлене яскравим сонцем, так і іскриться, так і горить веселими золотистими і червоними вогниками. Поруч з вазою, на візерунчастої скатертини, - блюдо з фруктами. Одне яблуко скотилося на скатертину. Воно таке соковите, таке стигле, шкірка блищить, немов натерте воском; а поруч персик - так і відчуваєш, яка в нього волохата шкурка. Треба бути великим майстром, щоб так живо написати фрукти.
Хлопці про яку картина йдеться?
Учні: Натюрморт. Сьогодні, урок буде призначений до більшого обсягу знань про натюрморті і колориті.
Вчитель: Хлопці давайте з вами згадаємо, які головні елементи складають живописний твір.
Учні: Побудова композиції, малюнок, колір.
Учитель: Абсолютно вірно перше стиль зображення - правильне розташування фігур на полотні - живописці називають це композицією. Композиція - це найголовніша щабель у живопису. Вона проявляє важливі задуми художника, ідею всього твору.
До другого стилю зображення відноситься малюнок - це важливий оповідач. Він точно розповідає про кожного героя, про його минуле та сьогодення, розповідає про всі дії твору. З зображення вже далі починається, продовження творчої роботи над картиною.
Третій стиль зображення - це безліч колірних фарб, відтінків, тонів, плям світла і тіні, якими виконана робота художників, в колориті живопису.
Навчатися малюнку краще займатися з не живий моделі, а з мертвої raquo ;, нерухомою - з натюрморту (від французького - мертва природа, натура). Як ви думаєте чому?
Відповіді учнів: Всі предмети вони не живі.
Вчитель: Правильно. Хлопці сьогодні на уроці, малюючи натюрморт, ми навчимося і знайдемо навички побудови форми предметів, зображати в кольором рішенні настрій твору.
. Пояснення нового матеріалу.
. Учитель. Згадайте, зображують у натюрмортах які предмети? (Відповіді учнів.)
Натюрморт як самостійний жанр мистецтва відродився і отримав об'ємне розвиток в Голландії.
У голландських натюрмортах, щільно твори, густо написані олійними фарбами, найчастіше зображувалися різні наїдки: хліб, фрукти, ефектно нарізана соковита шинка, дичина, вино в кришталевих келихах, колишні головним насолодою в житті.
Вчитель: на дошці зображує, поетапне малювання натюрморту. Хлопці давайте розглянемо як по черзі працювати над побудовою натюрморту.