Уважно слухайте початок і не пропустіть той момент, коли вам треба буде продовжити.
- Жила - була Червона Шапочка. Одного разу вона пішла в ліс і зустріла Чебурашку. "Здрастуй, Чебурашка, - сказала Червона Шапочка, - що ти робиш у лісі? "( Далі діти по черзі вступають і розповідають свою частину казки .)
- Молодці, вам сподобалася казка, що у нас вийшла? ( Так. ) Тоді давайте спробуємо скласти ще одну казку. ( Створення казки триває за тією ж схемою. )
ГРУДЕНЬ
Заняття № 1
Тема : Творче розповідання по власним картинкам. "Розфарбуй картинку і розкажи по ній казку"
Мета : Розвивати дрібну моторику руки дитини, вчити складно розповідати частина казки.
Хід заняття
- Хлопці, сьогодні ми будемо розфарбовувати картинки з сюжетами з казок. Давайте ви вирішите, чим би ви хотіли розфарбовувати: олівцями, гуашшю або фарбами. Я вам зараз дам картинки, і ви будете розфарбовувати. Якщо у вас виникнуть питання, то я відповім. ( Діти розфарбовують картинки з "Розмальовки" Вгадай казку "художника В.Кастальского . Під час розфарбовування звучить музика П. І. Чайковського. )
- Молодці, у вас вийшло чудово. А тепер скажіть, сюжет з якої казки зображений на вашій картинці? ( Відповіді дітей. )
- А тепер розкажіть, що саме відбувається в казці в цей момент? ( Діти по черзі розповідають .) p> Заняття № 2
Тема : Творче розповідання. "Хто такий Чебурашка? "
Мета : розвивати творче уяву і монологічну мова; показати, як на основі початку можна придумати кінець казки; вчити дотримуватися логіку викладу.
Хід заняття
- Хлопці, послухайте казку. ( Читати всі дітям початок казки Е. Успенського про Чебурашку .)
В одному густому тропічному лісі жив да був дуже кумедний звірок. Звали його Чебурашка. Вірніше, спочатку його не звали, поки він жив у своєму тропічному лісі. А назвали його Чебурашкою потім, коли він з лісу виїхав і зустрівся з людьми ...
Одного разу він прокинувся вранці рано, заклав лапи за спину і відправився трохи погуляти і подихати свіжим повітрям.
Гуляв він собі, гуляв і раптом близько великого фруктового саду побачив кілька ящиків з апельсинами. Недовго думаючи, Чебурашка забрався в один з них і став снідати. Він з'їв цілих два апельсини і так об'ївся, що йому стало важко пересуватися. Тому він прямо на фруктах і влігся спати.
Спав Чебурашка міцно, він, звичайно, не чув, як підійшли робітники і забили всі ящики.
Після цього апельсини разом з Чебурашкою завантажили на корабель і відправили в далеку подорож.
Ящики довго плавали по морях і океанам і зрештою опинилися у фруктовому магазині дуже великого міста. Коли їх відкрили в одному апельсинів майже не було, а був товстий-претовсту Чебурашка.
Продавці витягли Чебурашку і посадили на стіл. Але Чебурашка не міг сидіти на столі: він занадто багато часу провів у ящику і у нього затекли лапи.
Він сидів - сидів, дивився по сторонам, а потім узяв та чебурахнулся зі столу на стілець.
Але і на стільці він довго не всидів - чебурахнулся знову. На підлогу.
- Фу - ти, Чебурашка який! - Сказав про нього директор магазину. - Зовсім не може сидіти на місці!
Так наш звірок і дізнався, що його ім'я Чебурашка.
- Але як же мені з тобою вчинити? - запитав директор. - Чи не продавати ж тебе замість апельсинів?
- Не знаю, - відповів Чебурашка. - Як хочете, так і робіть.
Директору довелося взяти Чебурашку пахву і віднести його в міський зоопарк ...
- Отже, Чебурашка опинився в зоопарку. Директор зоопарку не захотів прийняти Чебурашку, тому що у нього не було наукової назви. І тому Чебурашка вирішив: якщо наука не знає, хто він, то він сам з'ясує у звірів, хто він.
- Подумайте, до кого із звірів може звернутися Чебурашка? Як він привітається, що запитає, як подякує? Давайте розподілимо ролі. У нас має бути Чебурашка, слон, мавпа, ведмідь, жираф, павич, тигр. ( Діти, розподіливши ролі, придумують продовження казки з використанням нових зустрічей і розмов .)
Заняття № 3
Тема : Складання розповіді по серії сюжетних картинок.
Мета : розвивати у дітей монологічну мова при складанні сюжетного оповідання, вловлювати послідовність зображених подій.
Хід заняття
- Хлопці, згадайте, з якими казками ми вже познайомилися?
- Давайте уважно розглянемо картинки. Здогадайтеся, що хотів нам розповісти художник. p> ( Розставити картинки в порядку черговості .)
- Отже, перший малюнок. ( Буратіно пливе в човні один. Він гребе веслами .) p> - Добре. Подивимося, що ж трапилося далі на другому мал...