довжувати розвивати логічне мислення, зв'язне монологічне мовлення.
Хід заняття
- Хлопці, давайте сьогодні ми розіграємо казку "Царівна - жаба". Зараз ми розділимо ролі і кожен буде говорити і робити те, що повинен робити його персонаж. ( Діти вибирають собі роль і гра починається. Слідкувати за правильністю передачі дітьми вчинків і слів певних персонажів. )
ЛИСТОПАД
Заняття № 1
Тема : Творче розповідання. "Червона Шапочка і вертоліт "
Мета : продовжувати розвивати творчу уяву дітей і зв'язну мову.
Хід заняття
- Хлопці, ми з вами вже займалися переробленням казки. Давайте сьогодні спробуємо переробити ще одну казку "Червону Шапочку". Як ви думаєте, що було б, якби вовк, коли він зустрів Червону Шапочку, побачив вертоліт? ( Відповіді дітей .) p> - Давайте спробуємо розповісти цю казку на новий лад. Хто почне розповідати? ( Діти по черзі розповідають казку. Слідкувати за тим, щоб діти не забували, що казка перероблена і розповідали не тільки саму казку, але і вставляли нові елементи. У разі утруднень підказати дітям продовження.)
Заняття № 2
Тема : Розповідання російської народної казки "Гуси - лебеді".
Мета : вчити дітей передавати структуру казки, чітко вловлювати початок, середину і кінець казки; розвивати творчу уяву і мислення дітей.
Хід заняття
- Хлопці, ви вже знаєте багато казок. А що таке казка?
- Скажіть, які казки вам найбільше подобаються? Чому? ( Відповіді дітей. )
- У казках зустрічаються різні казкові істоти. Як ви думаєте, які? ( Баба Яга, Змій Горинич, Кощій Безсмертний, Лісовик, потвори, чарівники і феї, русалки і т.д .) p> - Послухайте російську народну казку "Гуси - Лебеді ". ( Читання казки. )
- Вам сподобалася казка? ( Так .) Про кого розповідається в цій казці? ( Відповіді дітей. )
- Як ви думаєте, чому казка називається "Гуси - лебеді"? Хто вони такі? p> - Згадайте, кого дівчинка просила про допомогу? ( Відповіді дітей. )
- Чому ні пічка, ні яблунька, ні річка не допомогли спочатку дівчинці, а потім стали допомагати? ( Відповіді дітей. )
- Що сталося в хатинці Баби Яги? Як дівчинка з братом втекли?
- Розкажіть, будь ласка, чим закінчилася казка.
- Хто, на вашу думку, головний герой цієї казки? ( Відповіді дітей. )
- Кого в цій казці можна назвати хорошим героєм? А кого поганим? Чому? ( Відповіді дітей. )
- Давайте ми домовимося, що ввечері ви розповісте цю казку батькам і скажете, хто найбільше вам сподобався.
Заняття № 3
Тема : Переказ художнього твору. Російська народна казка "У страху очі великі". p> Мета : вчити розуміти емоційно - Образний зміст казки, звернути увагу на мовне багатство казки; вчити переказувати казку по частинах, передаючи своє ставлення до героїв казки.
Хід заняття
- Хлопці, сьогодні ми з вами знову в гостях у казки. Як зазвичай починається казка? ( Жили - були ... У певному царстві, у деякій державі ... Це трапилося давно ... і т.д .)
- А якими словами закінчується? ( Сталі вони жити - поживати та добра наживати. Ось і казці кінець, а хто слухав - молодець. І я там був, мед - пиво пив. )
- Хлопці, а про що зазвичай розповідається в казках? ( Відповіді дітей. )
- У казці, яку ви зараз почуєте, живуть - поживають: бабуся-старенька, внучка - хохотушка, курочка - хвостушка, мишка - хлопотушка. Називається казка "У страху очі великі". Таке назва не випадково. Це прислів'я. p> - Як ви розумієте це прислів'я? ( Відповіді дітей. )
- У яких випадках її говорять? ( Відповіді дітей. )
- Добре. А тепер слухайте казку, та на вус мотайте.
( Читання казки "У страху очі великі ". )
- Хлопці, сподобалася вам казка?
- Хто ж головний герой у казці? Чому ви так думаєте?
- Хлопці, а у вас були такі випадки, коли "У страху очі великі"? ( Короткі оповідання дітей. )
- А тепер послухайте казку ще раз, постарайтеся запам'ятати її і переказати.
( Повторне читання казки. Потім діти по частинах переказують її. )
Заняття № 4
Тема : Творче розповідання. "Казка по колу ".
Мета : продовжувати вчити дітей логічно мислити, зв'язно і послідовно висловлюватися.
Хід заняття
- Хлопці, ми сьогодні будемо складати казку з вашими улюбленими персонажами. Які герої казок вам подобаються? ( Відповіді дітей. )
- Давайте зробимо так: я зараз почну казку і як тільки мій персонаж зустрінеться з ким - небудь з ваших, то ви будете продовжувати. Ваш персонаж має зустрітися з іншим персонажем і інший людина продовжить нашу казку. ...