онує попрощатися з Мишком.
Інтегроване заняття в середній групі
Мета. Вчити дітей відчувати настрій через сприйняття музики, спів, рух. Формувати творчі прояви у всіх видах музичної діяльності.
Освітні завдання.
Вчити висловлюватися про музику, використовуючи різноманітні визначення.
Вчити співати виразно, передаючи характер пісні (ласкавий, жалібний, веселий, жартівливий, насторожений).
Вчити впізнавати знайомі пісні зі вступу.
Розвиваючі завдання.
Розвивати здатність емоційно відгукуватися на музику контрастного характеру.
Закріплювати навик використання знайомих танцювальних рухів у вільній танці.
Виховні завдання.
Заохочувати самостійність при виборі способів дії для передачі образу грайливого кошеняти.
Виховувати дбайливе ставлення до живої природи, почуття співпереживання і турботи.
Устаткування. Музична скринька, іграшковий будиночок, легке покривало, кішка (м'яка іграшка), кошик з різнокольоровими клубками.
Хід заняття
Діти входять в зал, вітаються.
Музичний керівник. Скажіть, хлопці, з яким настроєм ви прийшли сьогодні в музичний зал? Сподіваюся, воно у вас хороше, а може бути, навіть веселе. Як ви думаєте, музика може передати веселий настрій? (Відповіді дітей.) Раз у вас сьогодні хороше, веселий настрій, то і звучати на початку нашого заняття повинна музика з таким же настроєм.
(Звучить музика веселого танцю)
А тепер я зіграю весь твір, а ви за допомогою танцювальних рухів постарайтеся розповісти про свій настрій.
(Діти виконують вільну танець, лунає звучання музичної шкатулки.)
Яка дивовижна музика зазвучала у нас в залі! Як ви думаєте, яке в неї настрій? (Ніжне, сумне.) Вірно. Але звідки лунають ці звуки? (Іде разом з дітьми на звук.) Музика кличе нас в цей красивий чарівний будиночок (знімає з будиночка покривало, яким він був накритий). Хто в ньому живе? Давайте постукаємо в дверку! Нікого в будиночку немає! (Вихователь виводить кішку з перев'язаною лапкою, встає поруч з будиночком і сумно нявкає голосом кішки.)
Музичний керівник : Кисонька-мурисонька! Де ти була?
Вихователь (голосом кішки). Гуляла.
Музичний керівник : Хлопці, давайте запитаємо кицьку, чому вона така сумна.
Діти : Кисонька-мурисонька, чому ти сумна?
Вихователь (голосом кішки): Лапку зламала!
Музичний керівник: Хлопці, хочете послухати історію, яку допоможе мені розповісти музика? Сідайте на килим!
Діти сідають на килим. Вихователь сідає на стілець, що стоїть перед дітьми. Вона гладить кішку, шкодує її, похитує. Музичний керівник виконує п'єсу А Гречанінова Котик захворів .
Музичний керівник. Який настрій у цієї музики? (Сумне, жалібне.) Правильно! Називається ця п'єса Котик захворів raquo ;. Може бути, у котика зламана лапка, як у нашої кицьки? Давайте її пошкодуємо! (Діти шкодують кицьку, гладять її, кажуть втішні і ласкаві слова) Дивіться, наша кицька повеселішала, значить, лапка у неї більше не болить! (Пропонує дітям зняти з лапки пов'язку.)
А зараз інша музика розповість про настрій котика.
Педагог виконує п'єсу А. Гречанінова Котик видужав .
Музичний керівник. А у цієї музики який настрій? Про що вона нам розповіла? (Музика весела, радісна, напевно, у котика лапка зажила.) Правильно! П'єса так і називається - Котик видужав .
Наша кицька і котик з п'єс композитора Гречанінова запрошують вас пограти. Але спочатку давайте згадаємо: як люблять кошенята грати? (Кошенята люблять бігати, стрибати, за мотузкою полювати, метеликів ловити, мишей лякати і т.д.) Ну що ж, ви добре знаєте звички цих тварин! Я думаю, вам неважко буде перетворитися на маленьких пустотливих кошенят. А вихователь і кицька будуть відгадувати, що ваші кошенята роблять.
Звучить п'єса Т. Ломової Кошеня грає raquo ;. Діти під музику зображують різні дії кошенят.
Музичний керівник. А тепер придумайте своїм кошенятам нові рухи. Придумали? (П'єса повторюється, діти по-новому зображують дії кошенят.) П'єси для фортепіано розповіли нам історію котика: як він сумував, коли хворів, як повеселішав, коли одужав. Різний настрій добре передає і пісня. Ви ж знаєте такі пісні? (Відповіді дітей.) Перш,...