Теми рефератів
> Реферати > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті Контакти
Реферати, твори, дипломи, практика » Статьи » Методи арт-терапії як засобу діагностики психологічних особливостей засуджених

Реферат Методи арт-терапії як засобу діагностики психологічних особливостей засуджених





й колір, пісок очищений, вода, колекція різноманітних іграшкових фігурок.

Хід заняття: Засудженим пропонується за допомогою наданого матеріалу зобразити в пісочниці план свого життя. У ході заняття психолог може задавати засудженому уточнюючі питання, які можуть стосуватися розташування фігурок в пісочниці. Наприкінці заняття проводиться аналіз та обговорення роботи, засуджені діляться своїми враженнями та думками про отримані результати.

Вправа: Попроси мене про ...

- Я як щось третє між гідністю і недоліком.

Хід роботи: Зараз вам потрібно знайти партнера, якому ви найбільше довіряєте. Ви можете вільно розташуватися в приміщенні, як вам завгодно. Після цього вам потрібно розповісти партнерові про свої хиби слабкостях. Завершенням кожного монологу повинна бути щира прохання про допомогу.

Запитання ведучого:

які труднощі ви відчували в процесі свого монологу?

в чому полягає складність прохання?

які почуття ви відчували, коли просили?

в чому полягає сила вашого недоліку і слабкість вашої гідності?

які почуття у вас залишилися після своєї розповіді?

Вправа: «Десять Я»

Учасники письмово закінчують фразу, що починається зі слів «Я - це ...». Після виконання завдання ведучий говорить: «Закрийте очі. Уявіть, що ви - найпрекрасніший чоловік. Ви досягли найвищих планок, які собі поставили, ви стали тією людиною, якою мріяли стати ... (Пауза). А тепер відкрийте очі і уявіть, що Бог створив вас ще прекраснішим ».

Вправа: «Мій герб»

Був в старовину звичай зображати на воротах замку, на щиті лицаря родовий герб і девіз (коротке вислів), що виражає керівну ідею або мету власника. Кожен з вас повинен намалювати герб, який відображає Ваше життєве кредо, ставлення до себе і світу в цілому. На виконання завдання - 7 хвилин, не дивуйтеся, якщо не вмієте малювати, почніть, і у Вас обов'язково вийде. Постарайтеся вгадати, де, чий герб.

Схема (нехай зобразять), контур умовними знаками.

Зображення герба змушує сконцентруватися на головному, що Ви цінуєте в житті, заради чого живете, ніж дорожите. Пошук відповідей допомагає чітко усвідомити мети свого життя.

Робота по темі.

Постановка цілей і завдань на поточний заняття.

ЗУСТРІЧ 7.

Малюнок на тему: «Каракулі Винникотта»

Каракулі - це щось типу гри з вільно поточної триваючої лінією. У такому малюнку відсутній свідомо придуманий план або задум: ??каракулі створюються в результаті легкого руху руки, яка дозволяє олівцю рухатися в різних напрямках. Лінія може бути будь-яка: заплутана, коса, чітка, штриховатость. Дана вправа приймається засудженим як гра, але насправді, всі фігури і форми, створені засудженим в такому малюнку є доступом до його глибинного несвідомого.

Мета: усвідомлення і вербалізація існуючих проблем у засудженого чоловічої статі.

Завдання психолога: створити необхідну основу для проведення групової роботи, і обговорення учасниками групи існуючих проблем та надання психологічної допомоги в конструктивному вирішенні цих проблем.

Використовувані матеріали: чистий аркуш паперу формату А4, олівці, фломастер.

Хід заняття: засудженому пропонується зручно розташуватися на стільці, взяти олівець в ліву руку (якщо він правша), і почати малювати каракулі з закритими очима, не відриваючи олівець від паперу. Час процесу малювання каракулі попередньо не обговорювалися. Зазвичай на виконання завдання вистачає 5-8 хвилин. Далі засуджений виділяє кольоровими олівцями одну або кілька фігур і вибирає для подальшої роботи будь-яку з них. Отриману фігуру засуджений наділяє, якими то певними якостями, властивостями (собака спокійна, вірна, добра і т.д.)

У ході обговорення малюнка у засудженого відбувається усвідомлення і проекція існуючих проблем, програються різні варіанти їх вирішення.

Вправа: «Все одно ти молодець, тому, що ...»

Вправа виконується в парах (це - інші пари в порівнянні з попереднім вправою), Перший учасник пари починає розповідь зі слів: «Мене не люблять за те, що ...». Другий, вислухавши, повинен відреагувати: «Все одно ти молодець, тому що ...». Потім учасники міняються ролями.

Після виконання вправи група обговорює його за схемою:

Всі змогли відреагувати на розповідь партнера заданим чином?

Назад | сторінка 23 з 27 | Наступна сторінка





Схожі реферати:

  • Реферат на тему: Форми и методи навчальної роботи. Лабораторно-практичні заняття з тваринни ...
  • Реферат на тему: Розробка і обговорення технічного завдання (ТЗ). Формалізація вимог
  • Реферат на тему: Аналіз існуючих правових проблем, пов'язаних зі спадкуванням за заповіт ...
  • Реферат на тему: Позакласне заняття з виховання почуття патріотізму в дітей на тему "Де ...
  • Реферат на тему: План-конспект для проведення заняття з безпеки та захисту у надзвичайних си ...