Теми рефератів
> Реферати > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті Контакти
Реферати, твори, дипломи, практика » Курсовые проекты » Корекційна програма як спосіб подолання почуття самотності в підлітковому віці

Реферат Корекційна програма як спосіб подолання почуття самотності в підлітковому віці





Наступна гра пропонується, як засіб позбавитися від цього побоювання. Група розбивається на дві команди. Перша команда загадує якесь слово чи словосполучення (можна - найменування предметів, часто зустрічаються в побуті), друга - делегує власного учасника (краще, якщо добровільно), якому повідомляється загадане слово. Останній зобов'язаний зобразити це слово лише за допомогою жестів і міміки, а його команда спробувати зрозуміти, що були загадане. Команди учасників групи загадують слова по черзі.

РЕФЛЕКСИЯ:

. Що нового ви сьогодні дізналися?

. З яким настроєм ви сьогодні йдете?

. Чи змінилося ваше настрої і самопочуття?

Ритуал прощання.

12 ЗАНЯТТЯ

Тема: Впевнене й невпевнену поведінку

Мета : Навчання тому, як відрізняти в практичних ситуаціях впевнену поведінку від невпевненого; формування впевненості в собі.

Обладнання : м'яч, 2 ляльки, аркуші паперу, ручки.

Хід заняття:

Привітання.

Вправа 1. «Відтворення»

Мета: навчання тому, як відрізняти в практичних ситуаціях впевнену поведінку від невпевненого.

Інструкція: Діти сідають у коло. Почнемо сьогоднішній день так: кидаючи один одному м'яч, будемо називати ім'я того, кому кидаємо. Той, хто отримає м'яч, приймає будь-яку позу, яку захоче, і всі інші слідом за ним відтворюють цю позу. Після цього той, у кого знаходиться м'яч (і чию позу ми щойно відтворили), кидає м'яч наступному і т.д. до тих пір, поки м'яч не побуває у кожного з нас.

Вправа 2. «Моя поведінка»

Мета: навчання тому, як відрізняти в практичних ситуаціях впевнену поведінку від невпевненого.

Інструкція: Зараз ми виконаємо вправу, мета якого - навчитися розрізняти, коли ми ведемо себе впевнено, а коли невпевнено. Ось ця лялька (ведучий надягає ляльку на руку) буде говорити, що сталося, а той, хто одягне на руку другу ляльку, повинен буде показати, як веде себе в цій ситуації, що говорить впевнений і невпевнений у собі людина.

Психолог від імені ляльки пропонує певну ситуацію. Другу ляльку надягає той, хто повинен дати відповідь. Після декількох ситуацій, запропонованих ведучим, можна запропонувати учасникам придумати свої власні ситуації. Якщо охочих немає, пропонуються ситуації, наперед заготовлені ведучим.

Приклади пропонованих ситуацій:

незаслужено поставили двійку; хочеш подивитися телевізор, а друзі кличуть гуляти; не приймають в гру; хочеш познайомитися з однолітком.

Вправа 3. «Місто впевненості»

Мета: формування впевненості в собі

Інструкція: Діти сидять у колі.

Давайте всі разом напишемо розповідь про місто, в якому зібралися і живуть самі невпевнені люди з усіх живих на Землі. Хтось із нас буде першим і скаже одну-дві фрази, з яких почнеться наша розповідь.

Далі будемо рухатися по колу, за годинниковою стрілкою, і кожен по черзі буде, продовжуючи розповідь, говорити свої пропозиції.

Вправа 4. «Я - господар»

Мета: відпрацювання прийомів впевненої поведінки та сприяння почуттю впевненості в собі

Інструкція: Яке ваше уявлення про господаря? (можливі варіанти: це сильний, упевнений у собі людина, він не чекає оцінок, він готовий оцінювати сам; це не тривожний, що не метушлива людина, відчуває себе розкутим і спокійним, може розпоряджатися іншими). ??

Одна з головних рис господаря - це впевненість у собі. Хто з вас впевнений у собі, встаньте! Привітайте того, хто встав першим, а інші нехай сядуть. Я вірю, що ти - господар, але доведи це іншим. Зроби або скажи щось, організуй так, щоб усі зрозуміли, що господар тут ти. Будь ласка!

Тепер як господар передай свої повноваження: Признач іншого господаря («господарем будеш ти!») з претендентів; претендент повинен вимовити якусь фразу або, наприклад, просто назватися так, щоб усі зрозуміли - це сказав людина, що відчуває себе в цій ситуації і цьому приміщенні господарем.

РЕФЛЕКСИЯ:

1. Що нового ви сьогодні дізналися?

. З яким настроєм ви сьогодні йдете?

. Чи змінилося ваше настрої і самопочуття?

Ритуал прощання.


Назад | сторінка 24 з 28 | Наступна сторінка





Схожі реферати:

  • Реферат на тему: Способи розвитку впевненості в собі
  • Реферат на тему: Вплив рівня впевненості в собі на соціально-психологічний статус у групі
  • Реферат на тему: Психологічні особливості впевненої в собі особистості
  • Реферат на тему: Людина - господар свого покликання
  • Реферат на тему: Як я уявляю собі професію діловода