align="justify">
13. ЗАНЯТТЯ ТЕМА: Заглянемо в майбутнє
МЕТА: Створити умови для самостійної роботи з самовдосконалення.
Обладнання : аркуші паперу, клей, ножиці, фломастери і кілька старих журналів.
ХІД ЗАНЯТТЯ :
Привітання.
Вправа 1. «Древо мети»
Мета: формування умінь самостоятельн?? ставити перед собою цілі і визначати шляхи їх досягнення.
Інструкція: Вам пропонується написати найбільш значущу мету-проблему. Потім запитайте: «А що для цього необхідно?». На закінчення процедури провідний нагадує, що це остання зустріч, тобто остання спільна робота. Надалі членам групи потрібно буде працювати над собою самостійно, і в цьому їм допоможе «Древо цілей». З чого ж почати? Подивіться на древо - побачите. З досяжного або хоча б з того, що здається досяжним. А потім, йдучи по ланцюжку, можна знайти шлях вирішення цієї проблеми.
Інформування.
Ми звикли вважати, що робота над собою і самовдосконалення припускають тільки аналіз помилок і боротьбу зі своїми слабкостями. Однак є ще одна не менш, якщо не більш важлива сторона роботи над собою. Вона полягає у виявленні в собі не тільки противника і винуватця помилок, але й сподвижника, друга і помічника. У кожного з вас є свої сильні сторони, не виявити їх у собі деколи виявляється дуже нелегко. Деякі люди навіть вважають, що не володіють ніякими якостями, які могли б послужити для них внутрішньою точкою опори. Як це не дивно, більшість людей не вміють думати про себе в Почитати ключі. Хочу звернути вашу увагу, що «сильні сторони» - це не те ж саме, що позитивні риси характеру або гідності. У своїх вчинках людина керується системою індивідуальних цінностей, тобто тим, у що вірить, що вважає цінним і значущим. Для визначення власних сильних сторін, для усвідомлення своєї системи цінностей велику допомогу може надати спільна робота з іншими людьми, можливість поділитися з ними думками і почуттями.
Вправа 2. «Колаж»
Мета: Зробити уявлення про щастя відчутним
Інструкція: Зробіть колаж. Перегорніть журнали і виріжте з них картинки і написи, які ілюструють ваші найзаповітніші бажання. Створюйте колаж, об'єднуючи ці вирізки, з чим хочете - з фотографіями, малюнками, рекламними знаками. Колаж допоможе вам уточнити ваше уявлення про щастя т зробити його відчутним, наблизити його. Нехай цей колаж повисить у вас вдома на видному місці. Дуже скоро ви помітите, що при кожному погляді на нього у вас підвищується настрій
Вправа 3. «Чемодан»
Мета: допомогти в усвідомленні якостей кожного учасника, які допомагають, заважають йому в спілкуванні.
Інструкція: «Наша робота на сьогодні добігає кінця. Однак перед тим як закінчити, зберемо валізу. Ми працювали разом, тому й збирати валізу для кожного будемо разом. Вміст валізи буде особливим. Так як ми займалися проблемою спілкування, туди ми «покладемо» те, що кожному з нас допомагає в спілкуванні, і те, що заважає. Чемодан ми будемо збирати в відсутність людини, а коли ми закінчимо, то ми запросимо його і вручимо валізу. Він повинен його взяти і забрати з собою, не задаючи питань.
Рефлексія:
1. Що дала вам наша спільна робота?
. З якими почуттями ви залишаєте групу?
3. Емпіричне дослідження самотності у дітей підліткового віку
.1 Опис використовуваних методик та організація проведення дослідження
Метою даного дослідження є виявлення дітей зазнають відчуття самотності. Методологічну основу дослідження становлять основні принципи вітчизняної психології: особистісного та діяльнісного підходу в контексті соціокультурних чинників особистісного розвитку; детермінізму; системності; єдності теорії, експерименту і практики.
Для досягнення поставленої мети в дослідженні застосовувалися такі методи: теоретичний аналіз літератури; психодиагностический метод: методика діагностики рівня суб'єктивного відчуття самотності Д. Рассела і М. Фергюсона; метод об'єктивної обробки даних; метод якісного аналізу та інтерпретації.
Методика діагностики рівня суб'єктивного відчуття самотності Д. Рассела і М. Фергюсона призначена для діагностики рівня суб'єктивного відчуття людиною свого самотності. Виявляється стан самотності може бути пов'язано з тривожністю, соціальною ізоляцією, депресією, нудьгою. Не...