lign="justify"> Тип уроку: Практичне заняття.
Цілі уроку: учень повинен знати, що таке завдання вузлів.
Завдання уроку:
Освітні:
організувати пізнавальну діяльність учнів;
- познайомити учнів з особливостями завдання вузлів в теорії протікання.
Виховні:
формувати світогляд учнів.
Розвиваючі:
розвивати мислення і кругозір учнів;
формування вміння вирішення завдань;
формувати вміння аналізувати і робити висновки.
Хід уроку
Розглянемо завдання вузлів теорії протікання для одновимірної решітки. Вузлам зіставляються числа заповнення, рівні 0 або 1. У першому випадку вузол блокований, у другому - є цілим. При такому підході моделюється одномірне розупорядкування без урахування певної взаємодії. Два цілих вузла є пов'язаними, якщо вони розташовані поруч або з'єднані ланцюжком з цілих вузлів (радіус протікання дорівнює одиниці). У разі, коли радіус протікання R дорівнює двом, два цілих вузла є пов'язаними, якщо між ними блоковані вузли зустрічаються тільки по одному (радіус протікання більше двох визначається аналогічним чином). Протікання є, якщо пов'язані протилежні сторони решітки [9]. p align="justify"> Поріг протікання - це середня максимальна частка цілих вузлів, при якій протікання немає.
Радіус протікання - це величина, що показує які сусіди можуть бути пов'язані безпосередньо.
Кластером називається сукупність пов'язаних цілих вузлів. Розмір або маса кластера - число цілих вузлів в ньому. p align="justify"> Маса кластера визначається за формулою [10]:
(23)
M (N) - маса кластеру.
D - Розмірність маси кластеру.
N - Число вузлів решітки.
Нехай у нас є дві одномірні решітки з кількістю вузлів N і N1, причому N1 = Nm, де m - різниця кількості вузлів в гратах, тоді:
(24)
Розділимо (23) на (24):
В
Прологаріфміруем (25):
(26)
(27)
Висловлюємо D з (27):
(28)
Підставляємо (29) у (27) і отримуємо вираз для обчислення D [10]:
(29)
(30)
Урок № 14 Фрактали
Тип уроку: ...