літина вправо, одна вгору, одна вправо, одна вгору, дві вліво, одна вгору, одна вправо, дві вгору.
(Вивішую на дошку чотирьох схеми маршруту кошеня)
Хлопці, подивіться на ці чотири схеми. З них тільки одна правильна - як ішов кошеня. Яка?
Молодці! Ви знайшли правильну схему. А зараз уявіть собачку. Вона теж пройде по якомусь маршруту. Увага!
) Одна клітина вліво, одна вгору, дві вправо, одна вгору, одна вліво, одна вгору, одна вліво, одна вниз, одна вліво.
За яким маршрутом пройшла собачка?
Оцініть себе.
III. Рефлексивний етап.
1. Рефлексія.
Скажіть, вам сподобалося наше заняття? Що саме сподобалося? Що не сподобалося?
2. Загальна самооцінка по заняттю.
Давайте звернемося тепер до нашого будиночка - оціночним листу, де ви самі себе оцінювали. Порахуйте тепер всі червоні, всі помаранчеві і всі жовті сонечка. Яких сонечок більше? На зворотному боці будиночка є віконечко. Помістіть туди загальну оцінку - то сонечко, якого більше.
3. Веселка настроїв.
Давайте з вами складемо веселку наших настроїв. Кожен з вас по черзі підійде і вибере смужку певного кольору. (Складання веселки)
4. Ритуал прощання.
А тепер давайте встанемо всі в коло. Подивимося один на одного, посміхнемося. Скажемо один одному добрі слова і скажемо один одному «До зустрічі!».
Заняття №10
Тема: Корекція пам'яті у молодших школярів
Предмет корекції розвитку: порушення розвитку пам'яті.
Цілі:
. Розвивати в учнів такі види пам'яті: зорову, слухову, рухову, логічну.
. Розвивати волю, спостережливість, цілеспрямованість в роботі.
. Розвивати емоційну сферу дітей, доброзичливість, привітність.
. Вчити висловлювати і визначати настрій.
5. Виховувати вміння уважний?? про слухати.
Форма роботи: колективна.
Обладнання: гномики, сонечка, квіти, картки зі словами
План заняття:
I. Діагностико-мотивуючий етап.
1. Гра «Передай по колу» (ритуал вітання).
. Діагностика настрою.
. Повідомлення теми заняття.
II. Формуючий етап.
1. Вправа «Мій улюблений фрукт».
. Вправа «Відтворення рассказа»
. Гра «Запам'ятай порядок».
. Вправа «Рухова пам'ять»
. Вправа «Читання слів».
III. Рефлексивний етап.
1. Рефлексія.
. Загальна самооцінка по заняттю.
. Букет настроїв.
. Ритуал прощання.
Хід заняття.
I. Діагностико-мотивуючий етап.
1.Рітуал вітання.
- Здрастуйте, хлопці! Давайте пограємо в гру «Передай по колу». Суть цієї гри полягає в наступному. За допомогою пантоміміки, жестів ми будемо передавати різні предмети (гаряча картопля, метелик, їжачок)
Ну що, починаємо?
Молодці! Ви впоралися. Давайте посміхнемось один одному.
2. Діагностика настрою.
- Хлопці, подивіться, на дошці гномики (4шт). Який настрій у гномиків? Ви вирушили в подорож. Якого б гнома ви з собою взяли? Чому? Цей гном приготував вам віршик:
Жив був на світі радісний гном
Всіх дітлахів привітав він.
Повторіть цей вірш.
3. Повідомлення теми заняття
- Хлопці, скажіть, для чого потрібна пам'ять? (...)
Чим ми займалися на минулому занятті?
Сьогодні ми продовжимо розвивати свою пам'ять за допомогою різних вправ.
II. Формуючий етап.
1.Упражненіе «Калькулятор»
Хлопці, зараз ми пограємо в гру, яка називається «калькулятор». Ви будете імітувати роботу калькулятора. Перший називає будь-яке ціле однозначне число від 1 до 5; наступний по колу учасник називає арифметичний знак: «+» або «?». Наступний учасник знову називає будь-яке число, що сидить за ним називає ...