к, ручний дриль, молоток, киянку, напилки, викрутку, закрутку;
пристосування для полегшення обработочного операцій: розпилювальну коробку, кругорез, обмежувач.
Актуалізація нового матеріалу:
? Де застосовується деревина?
? Якими якостями володіє деревина?
? Які інструменти і пристосування використовуються при роботі з деревиною?
Физхвилинка:
А тепер, хлопці, встати,
Руки повільно підняти.
Пальці стиснути, потім розтиснути.
Руки вниз і так стояти.
Нахиліться вправо, вліво,
І беріться знову за справу.
III. Поточний інструктаж
1. Інструктаж по ТБ при роботі:
а) з колючими предметами;
б) з ріжучими предметами.
2. Проводяться спостереження, використовуючи збільшувальне скло і хороші отструганной бруски, дошки, фанеру або розпиляні товсті деревні гілки.
- знайомство з основними технологічними інструментами.
IV. Заключний інструктаж.
1. Повідомлення та обгрунтування оцінок.
2. Домашнє завдання.
3. Прибирання кабінету.
ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ № 3
Тема: Виготовлення обробної дошки.
Цілі:
Освітня: познайомити зі способами розмітки деталей на фанері; прийомом випилювання лобзиком, прийомами обробки.
Виховна: формувати всебічні інтереси, творче начало особистості, естетичний смак, дбайливе ставлення до предмета праці та трудової діяльності, виховувати інтерес до столярних роботах.
Розвиваюча: розвивати логічне та творче мислення, вміння раціональної діяльності, сенсорні і моторні навички, творча уява, уважність, посидючість, трудова дисципліна.
Медпредметние зв'язку: з природознавством, математикою, ІЗО.
Тип заняття: комбінований
Вид заняття: теорія і практика
Дидактичне забезпечення: інструкційно-технологічні карти, шаблони, технологічні інструменти і пристосування.
Хід уроку:
I. Організаційний момент.
1. Встановлення тиші.
2. Привітання.
. Перевірка присутніх.
II. Вступний інструктаж.
1. Повідомлення теми уроку: Виготовлення обробної дошки.
2. Повідомлення мети уроку: виготовити обробну дошку.
. Перевірка знань з попереднім темам проходить за формою фронтального опитування.
Запитання:
? Які природніе матеріали ви знаєте?
? Що таке мозаїка?
? Назвіть область застосування деревини?
? Що отримують у результаті хімічної переробки деревини?
? З чого складається фанера?
? На які групи можна розвинути деревину?
? Назвіть розмічальні і креслярсько-вимірювальні інструменти і пристосування?
Повідомлення нового матеріалу:
(Див. інструкційні-технологічну карту).
Физхвилинка.
Спав квітка і раптом прокинувся,
(опустити голову, руки на колінах, спину розслабити)
Більше спати не захотів,
(встати з-за парти)
Ворухнувсь, потягнувся,
(плавний рух руками)
Злетів вгору і полетів,
(дивитися на кінчики пальців)
Сонце вранці лише прокинеться,
Метелик кружляє і в'ється.
(махове рух руками, кружляння)
III. Поточний інструктаж
1. Інструктаж по ТБ при роботі.
2. Виготовлення обробної дошки.
IV. Заключний інструктаж.
1. Повідомлення та обгрунтування оцінок.
2. Домашнє завдання.
3. Прибирання кабінету.
§ 2.2 Методика і результати експериментальної роботи з формування в учнів 1 - 4 класів політехнічних знань, умінь і навичок у процесі вивчення обробки деревини
...