их дітей в оточенні бактеріоносіїв була меншою, ніж серед невакцинованих. У 1928 році було рекомендовано вакцинувати БЦЖ новонароджених з вогнищ туберкульозної інфекції. З 1935 р вакцинацію стали проводити в широких масштабах не тільки в містах, але і в сільській місцевості. У середині 1950-х вакцинація новонароджених стала обов'язковою. До 1962 р проводили переважно пероральну вакцинацію новонароджених, з 1962 для вакцинації та ревакцинації стали застосовувати більш ефективний внутрішньошкірний метод введення вакцини. У 1985 р для вакцинації новонароджених з обтяженим постнатальним періодом була запропонована вакцина БЦЖ-М, яка дозволяє зменшити антигенну навантаження вакцініруемих.
. Доповідь 2 учня про шляхи передачі туберкульозу. Клас під час доповіді заповнює наступну таблицю:
Шляхи передачі характерістіка1.Воздушно-краплинний (аерозольний, аерогенний) 2.Аліментарний (через травний тракт) 3.Контактний4.Внутріутробное зараження туберкульозом.
6.Третій учень робить повідомлення про форми туберкульозу, а всі учні малюють у цей час схему
Туберкульоз
легеневої внелегочной
(вражає легені) (вражає очі, кістки, лімфу, ін.)
7.Четвертий учень розповідає про проведення профілактичних щеплень. Весь клас записує, що входить в профілактику туберкульозу.
. Домашнє завдання. Написати реферат на тему: 1.Профілактіка туберкульозу в Росії. 2. Епідеміологічна ситуація з туберкульозу в Росії.
. Висновки по уроку.
Тема 2. Епідеміологічна ситуація з туберкульозу в Росії.
Мета: Ознайомити учнів з епідеміологічною ситуацією по туберкульозу в Росії.
Завдання:
1. Ввести в лексикон учнів нові поняття «епідемія», «епідеміологічна ситуація».
2. Дати уявлення учням про епідеміологічну ситуацію з туберкульозу в нашій країні.
3. Ознайомити хлопців з пам'яткою про туберкульоз.
Устаткування до уроку: фотографії хворих з різними формами туберкульозу, малюнки із зображенням флюорографічних знімків, рентгенограм, пам'ятки з туберкульозу.
Тип уроку: комбінований (повторення раніше вивченої теми і виклад нового матеріалу).
Форма уроку: бесіда з елементами лекції.
Хід уроку:
Хтось подумає - це бур'ян!
Ви мені повірте, що це не так!
Це корисний та пишний квітка,
Багатьом врятуватися від хвороб допоміг.
Маленький - силою великий володіє,
Люди ромашкою його називають.
1.Організаціонний момент.
2.Повтореніе раніше вивченого матеріалу проводиться у вигляді фронтального опитування учнів:
· Що є збудником туберкульозу?
· Яким чином можна заразитися туберкульозом?
· Які форми туберкульозу ви знаєте?
· Для чого ставляться щеплення від туберкульозу?
· Чи може туберкульоз викликати епідемію?
· Що таке епідемія?
· Що таке епідеміологічна ситуація?
3.Учітель читає епіграф до уроку і питає в учнів: «Про що ці рядки?» «Чому саме ромашка? Яке відношення вона має до туберкульозу? »Після цього повідомляє тему уроку.
. Виступи учнів з доповідями про епідемічної ситуації з туберкульозу в нашій країні (весь клас стисло конспектує новий матеріал).
5.Учітель роздає учням пам'ятки щодо туберкульозу та починає обговорення змісту пам'ятки.
. Учитель дає учням творче завдання - скласти кросворд з вивченої теми.
. Домашнє завдання: підготуватися до контрольної роботи за темою «Інфекційні захворювання».
. Висновки по уроку.
ДОДАТОК 3
Класний годину у вигляді презентації на тему «Туберкульоз і все про нього».
Роздруківка презентації додається далі. Саму презентацію можна подивитися в окремому файлі «Туберкульоз і все про нього».