ність, фонематичний слух;
· виховувати взаємоповага і взаєморозуміння;
Обладнання: інтерактивна дошка, картки-сніжинки з буквами, картки-сніжинки з настроєм, магніти, сигнальний коло, конверти для моделювання, прописи.
Хід уроку. Психологічний настрій.
Хлопці, яке зараз час року? Назвіть зимові місяці.
Уявіть собі зимовий морозний день на лісовій галявинці. Мороз щипає вас за щічки. (Діти роблять Щипальний рухи руками за щічки). У вас замерз носик і вушка. Потріть носик і вушка. Вам стало тепло й весело. Подивіться один на одного. Посміхніться. Передайте ваше тепло і радість оточуючим. Я бажаю вам зберегти це тепло і радість протягом всього уроку .. Ситуація успіху.
- За допомогою посмішок ви передали один одному радість і тепло, а Матінка-Зима вирішила подарувати лісі м'які пухнасті сніжинки, щоб і тваринам, і рослинам був не страшний мороз. Але сніжинки не прості, а літерні. (Додаток 1 lt; # justify gt; Додаток 11
«Будиночки, які побудувала природа»
Цілі: 1. Ознайомити учнів з будиночками, які побудувала природа, вчити прийомам ліплення казкових будиночків у вигляді овочів, фруктів і грибів. 2. Розвивати творчу уяву, вміння бачити розмаїття форми. 3. Виховувати дбайливе ставлення до природи.
Тип уроку:
Урок вивчення та первинного закріплення нових знань
Використовувані підручники та навчальні посібники:
Б. Неменський Краса навколо нас Образотворче мистецтво.
Використовуване обладнання:
Обладнання: пластилін, стеки, дощечки, ганчірочки. Грамзапис «У світі багато казок». Ілюстрації до казок «Пригоди Чиполліно»
Д. Родарі, А. Мілка «Вини - Пух і всі - всі - все». Природні будиночки (стільники, осине гніздо, горіхи, шишки, черепашки), муляжі фруктів і овочів. Опорні схеми - послідовність роботи з пластиліном.
Хід уроку .. Організаційний момент.
. Фантазія художника щедра, вона вам дарує багато несподіваного. Уяви, наскільки життя було б бідна, коли б у ній не було чудес небачених.
Хлопці! А де бувають чудеса? (в казках).
Ми з вами вирушимо в країну казок. Нам потрібно дістатися до міста Умельцев, а допомагати в дорозі нам буде чарівний клубок.
. Звучить мелодія «У світі багато казок».
Отже, в дорогу за чарівним клубком.
II. Актуалізація знань. Повторення.
. Зупинився чарівний клубок у яблуньки. Яблунька покаже доріжку, якщо ми яблучка стряхнемо, щоб гілки від тяжкості не зламалися.
Допоможи клубка.
З яким майстром ви познайомилися в третьому чверті?
Що вміє робити майстер Будівлі?
Люди яких професій будують будинки? (будівельники, архітектори - фахівець з споруді будівель).
Як люди прикрашають будинки? (Згадаймо екскурсію).
III. Робота над новою темою.
. Бесіда
«Витівки чаклунки».
Зупинився чарівний клубок у будиночка. (Будинок Баби Яги).
Як ви думаєте, хто в ньому може жити? Як ви здогадалися? Які засоби для цього використовує художник? (форму, колір, лінію).
Зла чаклунка всіх жителів сховала. Повернути жителів можна, якщо ви відгадаєте загадки. (На дошці будиночки Чіполіно й Паця).
Хто живе в цьому будинку?
а) Хто живе в Італії,
Там, де зріють апельсини,
І лимони й маслини,
Фіги і так далі.
Але під синім небокраєм,
Чи не малиною, що не лимоном
Я народився цибулею.
(Чіполіно).
Як називали хлопчика цибулину з казки Д.Родарі?
Б) Жив на дереві хатинці
Вини - товстун
Співав він вопілкі приятелеві вголос
Хто ж його приятель, відповідай мій друг?
(П'ятачок)
в) - Де живуть ці герої? Як, по-вашому, які це будиночки? (казкові).
Хлопці! Уважно розгляньте казкові будиночки, які незвичайні предмети є частинами будиночків? (Курячі ноги, листя, дерево).
. Чаклунка вирішила нас заплутати і ось що вона нам приготувала (демонстрація природних будиночків: гор...