давайте підемо до Господа Бога, нехай він нас розсудить.
Так і зробили. Бог уважно вислухав їх і сказав: «Як добре, що ви всі різні ...»
З історії ми добре знаємо, до яких катастрофічних наслідків призводять спроби розпалювання національної ворожнечі. І не даремно цивілізована людина перевіряє іншого в тому числі і по відношенню до інших націй. Давайте твердо ввіруємо: всі нації і народності рівнозначні, однакові в правах. Потрібно будувати відносини між ними на принципах ТОЛЕРАНТНОСТІ.
Урок № 25
Продовження теми «Толерантність»
Цілі уроку:
Сформувати толерантне свідомість в учнів.
Провести вправи формування толерантності.
Завдання уроку:
. Познайомити з деякими правилами по даній темі.
. Розглянути кілька прикладів і оповідань по темі.
Тип уроку:
Тренінг.
Методи:
Словесні.
Практичні.
Форма навчання:
Колективна.
Групова.
Необхідні матеріали: дошка, бланки завдань, листи А3, кольорові олівці, ручки.
Хід уроку
Організаційний момент (2 хв)
Вступна частина (лекція 15 хв)
Читання оповідання та історій (20 хв)
Зворотній зв'язок (5-8 хв)
Хід уроку
Спілкування і толерантність.
Тема дуже благодатна для формування толерантної свідомості учнів.
Епіграфом до уроку можуть бути рядки поета В. Шефнера:
Словом можна вбити, словом можна врятувати,
Словом можна полки за собою повести.
Словом можна продати, і зрадити, і купити,
Слово можна в разючий свинець перелити.
При вивченні цієї теми пропонується учням ознайомитися з порадами від Дейла Карнегі, який жив за принципом того, що немає поганих людей, а є неприємні обставини, з якими можна боротися, і зовсім не варто через них псувати життя і настрій оточуючим:
Якщо хочете впливати на людей, не ображаючи їх і не викликаючи в них почуття образи, дотримуйтесь дев`ять правил:
. Починайте з похвали і щирого визнання гідності співрозмовника.
. Вказуйте на помилки інших не прямо, а опосередковано.
. Спочатку поговоріть про власні помилки, а потім уже критикуйте свого співрозмовника.
. Задавайте співрозмовнику питання, замість того, щоб йому щось наказувати.
. Давайте людям можливість врятувати свій престиж.
. Висловлюйте людям схвалення з приводу їх удачі і відзначайте кожен їхній успіх.
. Створюйте людям гарну репутацію, що вони будуть намагатися виправдати.
. Прибігайте до заохочення. Створюйте враження, що помилка, яку ви хочете бачити виправленої, легко поправна.
. Домагайтеся, щоб люди були раді зробити те, що ви пропонуєте.
Наскільки рекомендації Д. Карнегі відповідають основним принципам толерантності? Виберіть на ваш, погляд 3 найефективніших правила толерантного спілкування людей. На будинок дається завдання: придумати три приклади, що ілюструють, як ці правила допомогли людині уникнути конфлікту, встановити контакт?
Бесіда з учнями
Учитель. Я вас запрошую до спілкування і взаємодії. Пропоную вам ознайомитися з правилами та секретами ефективного спілкування:
говори так, щоб тебе улишалі;
слухай так, щоб зрозуміти про що йде мова;
сотвори умови для того, щоб ситуація навколо процесу спілкування сприяла комунікації;
виражай свої почуття, не принижуючи іншу людину.
Питання:
Що було б, якби всі люди думали однаково? Наскільки важливим і актуальним є виховання почуття толерантності в нашому суспільстві?
Чи можуть відмінності між людьми стати причиною насильства і жорстокості?
З наведених проблем визначте ту, що, на вашу думку, є найголовнішою і тягне породження зла і насильства: соціальні відмінності, вік, різні погляди, релігія, зовнішність, національність, расова приналежність, батьки та діти.
Що потрібно зробити, щоб досягти ми...