аперу намальований візерунок. Хлопці дивляться на цей візерунок 2 хв. Потім візерунок прибирається і хлопцям пропонується відтворити його по пам'яті.
_- Оцініть себе.
3. Вправа «Згадай рух».
хлопцям пропонується відтворити рух знайомих об'єктів (махати крилами метелика, клишоногого ведмедя, повзучу змію, наїжачену півня, кенгуру, зайця, жаби і т.д)
Оцініть себе.
4. Гра «слова».
- Запишіть якомога більше слів, що відносяться до теми: школа, математика, музика, книга, осінь, зима, весна, літо та ін. На кожну тему дається п'ять хвилин (у середньому 7 слів)
Оцініть себе.
5. Гра «запам'ятовуємо слова»
Гра проводиться в парах. Кожен з партнерів бере аркуш паперу і пише на листку 20 слів. Поки хлопці пишуть, вони повинні запам'ятовувати ці слова. (3 хв)
Потім учасники гри обмінюються листочками і перевіряють, наскільки добре кожен їх них запам'ятав, записані ним самим слова. Число слів, які відтворені, фіксується.
Оцініть себе.
III. Рефлексивний етап.
1. Рефлексія.
Хлопці, скажіть, що сподобалося вам на сьогоднішньому занятті? Що не сподобалося?
2. Небо настроїв.
Хлопці, подивіться на дошку. Що ви бачите? (чорний плакат) Що він вам нагадує? (небо вночі). Чого не вистачає на цьому небі? (зірок). Давайте з вами складемо зоряне небо наших настроїв. Кожен з вас по черзі підійде і вибере зірочку того кольору, який відповідає вашому настрою. (Складання зоряного неба)
3. Ритуал прощання.
А тепер давайте встанемо всі в коло. Подивимося один на одного, посміхнемося. Скажемо один одному добрі слова і скажемо один одному «До зустрічі!».
Заняття №12
Тема: Корекція пам'яті у молодших школярів
Предмет корекції розвитку: порушення розвитку пам'яті.
Цілі:
. Розвивати в учнів такі види пам'яті: зорову, слухову, рухову, логічну.
. Розвивати волю, спостережливість, цілеспрямованість в роботі.
. Розвивати емоційну сферу дітей, доброзичливість, привітність.
. Вчити висловлювати і визначати настрій.
7. Виховувати вміння уважно слухати.
Форма роботи: колективна.
Обладнання: гномики, сонечка, квіти, картки зі словами
План заняття:
IV. Діагностико-мотивуючий етап.
1. Гра «Передай по колу» (ритуал вітання).
. Діагностика настрою.
. Повідомлення теми заняття.
V. Формуючий етап.
1. Вправа «Мій улюблений фрукт».
. Вправа «Відтворення рассказа»
. Гра «Запам'ятай порядок».
. Вправа «Рухова пам'ять»
. Вправа «Читання слів».
VI. Рефлексивний етап.
1. Рефлексія.
. Загальна самооцінка по заняттю.
. Букет настроїв.
. Ритуал прощання.
Хід заняття.
I. Діагностико-мотивуючий етап.
1.Пріветствіе (пісня «Від посмішки»).
- Хлопці, послухайте пісню і скажіть, як вона називається, яке вона у вас викликає настрій.
2. Діагностика настрою.
- Давайте визначимо, який у нас настрій. Кожен вибере собі посмішку і прикріпить її на дошку. Зробимо висновок, яких посмішок більше. Залишимо одну посмішку.
Подивіться, яка у нас настрій (веселе).
3. Повідомлення теми заняття.
З цим настроєм ми сьогодні продовжимо розвивати свою пам'ять.
II. Формуючий етап.
1.Ігра «кольору»
- Хлопці, зараз вам треба буде по черзі назвати 5 предметів одного кольору (червоного, зеленого, жовтого, чорного, сірого і т.д) .Повторять вже названі предмети не дозволяється.
- Зараз вам потрібно оцінити себе. Візьміть листок з намальованою на ньому сходами. Кожна сходинка пронумерована (1...