, 2, 3, 4, 5). Це виконані вами завдання. Помістіть на сходинку №1 сонечко. Якщо завдання виконали правильно, без помилок червоне сонечко, 1-2 помилки - оранжеве, більше двох- жовте.
2.Ігра «викладання букв з паличок на пам'яті»
- Хлопці, зараз, я буду показувати вам картки з друкованими літерами. Вам потрібно викласти її із сірників. Потім я приберу картку з буквою і ви спробуєте знову викласти ту ж літеру по пам'яті.
Оцініть себе.
3.Ігра «рухова пам'ять».
- Зараз вам потрібно розбитися на дві команди. Тепер виберіть по представнику від обох команд і журі.
Представники команд танцюють протягом 15 сек. Члени кожної команди спостерігають за ними. За моїм сигналом представники кожної команди повинні повторити рухи танцюриста-супротивника якомога точніше.
Оцініть себе.
4. Вправа «Головна буква».
Вчитель вибирає одну букву із російського алфавіту і пропонує дітям на цю букву написати назву квітки, овочі, фрукти, тварини, птахи, дерева, річки, міста (літери Б, О, Л).
Оцініть себе.
5.Упражненіе «Хто що зробив?»
- Для наступної вправи мені потрібні бажаючі (3-4 людини). Один з обраних - водить. Інші діти - «глядачі». 2-3 обраних дитини по черзі показують водящему якісь дії. У тому порядку, в якому він їх побачив (Бажано гру проводити під фонограму веселої музики.).
Оцініть себе.
III. Рефлексивний етап.
5. Рефлексія.
Зараз я вам дам м'ячик. А ви повинні його передавати один одному, але при цьому сказати, що сподобалося і що не сподобалося на сьогоднішньому занятті.
2. Загальна самооцінка по заняттю.
- Давайте звернемося тепер до нашого оціночним листу, де ви самі себе оцінювали. Порахуйте тепер всі червоні, жовті, сині зірочки. Яких більше? На зворотному боці аркуша є віконечко. Помістіть туди загальну оцінку -ту зірку, якою більше. Покажіть один одному листи оцінювання і посміхніться.
3. Букет настроїв.
- Хлопці, яке зараз час року? (весна)
Чим нас радує весна? (теплом, квітами)
Зараз ми з вами складемо весняний букет
Скажіть, який колір відповідає поганому, сумного настрою? (Холодні, темні: синій, чорний, коричневий)
А весело, завзято? (Світлі: помаранчевий, червоний, жовтий, рожевий, зелений)
- Ви визначили для себе, який колір ви виберете?
- Кожен з вас вибере собі квітка, відповідний своєму настрою, і ця квітка прикріпіть у вазу (на дошці).
4. Ритуал прощання.
- А тепер давайте встанемо всі в коло. Подивимося один на одного, посміхнемося. Скажемо один одному добрі слова і скажемо один одному «До зустрічі!». Заняття №13
Тема: Корекція пам'яті у молодших школярів
Предмет корекції розвитку: порушення розвитку пам'яті.
Цілі:
. Розвивати в учнів такі види пам'яті: зорову, слухову, рухову, логічну.
. Розвивати волю, спостережливість, цілеспрямованість в роботі.
. Розвивати емоційну сферу дітей, доброзичливість, привітність.
. Вчити висловлювати і визначати настрій.
8. Виховувати вміння уважно слухати.
Форма роботи: колективна.
Обладнання: гномики, сонечка, квіти, картки зі словами
План заняття:
IДіагностіко-мотивуючий етап.
1. Гра «Передай по колу» (ритуал вітання).
. Діагностика настрою.
. Повідомлення теми заняття.
IIФормірующій етап.
1. Вправа «Мій улюблений фрукт».
. Вправа «Відтворення рассказа»
. Гра «Запам'ятай порядок».
. Вправа «Рухова пам'ять»
. Вправа «Читання слів».
IIIРефлексівний етап.
1. Рефлексія.
. Загальна самооцінка по заняттю.
. Букет настроїв.
. Ритуал прощання.
Хід заняття.
I. Диагностико-мотивуючий етап.