я.
- Скажіть, вам сподобалося наше заняття? Що не сподобалося на занятті?
Хлопці, для чого ми розвиваємо нашу пам'ять?
Як ви думаєте, це потрібно?
2. Загальна самооцінка по заняттю.
- Давайте звернемося тепер до нашого будиночка - оціночним листу, де ви самі себе оцінювали. Порахуйте тепер всі червоні, всі помаранчеві і всі жовті сонечка. Яких сонечок більше? На зворотному боці будиночка є віконечко. Помістіть туди загальну оцінку - то сонечко, якого більше.
3. Букет настроїв.
- Хлопці, зараз ми з вами складемо весняний букет.
- Скажіть, який колір відповідає поганому, сумного настрою? (Холодні, темні: синій, чорний, коричневий) А весело, завзято? (Світлі: червоний, жовтий, рожевий, зелений) Ви визначили для себе, який колір ви виберете? Кожен з вас вибере собі квітка, відповідний своєму настрою, і ця квітка прикріпіть у вазу (на дошці).
4. Ритуал прощання.
Устанемо в коло і передамо в долоньці свій настрій, посміхаючись самої доброю посмішкою. Скажемо один одному добрі слова і скажемо один одному «До зустрічі!».
Заняття №11
Тема: Корекція пам'яті у молодших школярів
Предмет корекції розвитку: порушення розвитку пам'яті.
Цілі:
. Розвивати в учнів такі види пам'яті: зорову, слухову, рухову, логічну.
. Розвивати волю, спостережливість, цілеспрямованість в роботі.
. Розвивати емоційну сферу дітей, доброзичливість, привітність.
. Вчити висловлювати і визначати настрій.
6. Виховувати вміння уважно слухати.
Форма роботи: колективна.
Обладнання: гномики, сонечка, квіти, картки зі словами
План заняття:
I. Діагностико-мотивуючий етап.
1. Гра «Передай по колу» (ритуал вітання).
. Діагностика настрою.
. Повідомлення теми заняття.
II. Формуючий етап.
1. Вправа «Мій улюблений фрукт».
. Вправа «Відтворення рассказа»
. Гра «Запам'ятай порядок».
. Вправа «Рухова пам'ять»
. Вправа «Читання слів».
III.Рефлексівний етап.
1. Рефлексія.
. Загальна самооцінка по заняттю.
. Букет настроїв.
. Ритуал прощання.
Хід заняття.
II. Діагностико-мотивуючий етап.
1. Ритуал вітання
-Здравствуйте хлопці! Давайте привітаємо один одного. (Діти стоять у колі, їм пропонується розучити привітання, яке потрібно проспівати):
- Доброго ранку, Саша! (посміхнутися і кивнути головою.)
- Доброго ранку, Маша! (Називаються імена дітей по колу.)
- Доброго ранку, сонце! (Усі піднімають руки, потім опускають.)
- Доброго ранку, небо! (Аналогічні руху.)
- Доброго ранку, всім нам! (Всі розводять руки в сторони, потім опускають.)
2. Діагностика настрою.
- Хлопці, подивіться на мавпочок (на дошці). Який настрій у першої мавпочки? У другої? У третьої? А у вас який настрій?
3. Повідомлення теми заняття.
Хлопці, чим ми займалися на минулому занятті? Сьогодні ми будемо продовжувати розвивати свою пам'ять.
II. Формуючий етап.
1. Вправа «зорова пам'ять»
- Хлопці, кожен з вас з дому мав принести якусь іграшку з дому. Зараз я поставлю ці іграшки на стіл. Вам треба буде їх розглянути і запам'ятати. Потім ви закриєте очі, я поміняю деякі іграшки місцями, а ви скажете, що змінилося (і так кілька разів).
Зараз вам потрібно оцінити себе. Візьміть листок з намальованою на ньому сходами. Кожна сходинка пронумерована (1,2, 3, 4, 5). Це виконані вами завдання. Помістіть на сходинку №1 зірочку. Якщо завдання виконали правильно, без помилок червону зірку, 1-2 помилки - жовту, більше двох - синю.
2. Гра «малюємо по пам'яті візерунки»
На аркуші п...