аті ногами рештки Фарбованого яйця гріх. Хто це Робить, того Бог покарає Хвороби.
5. Практична робота учнів
6. Виставка дитячих робіт, виявлення найкращої мальованки
7. Підсумок уроку
7.1 Оформлення Великодний столика виготовленя виробами.
7.2 Прибирання робочих місць.
В
Додаток Г
Виховна година
Тема заняття: Любій малечі про гончарні РЕЧІ
Мета заняття: знайомитись дітей з національнім Українським посудом та працею Гончарів. Даті Поняття про природний материал для гончарної справи (глину). Знайомитись з історією гончарства в Україні. Поповніті Словниковий запас словами: гончар, глина, кераміка, Тиква, макітра, куманець, барильця. Закріпіті правильністю вімову звуку "Г" в назві посуд: глечик, горщик, глина. Розвіваті Інтерес до гончарної справи. Удосконалюваті нас немає дітей. Вчитува розпісуваті посуд пензлем, удосконалюваті техніку розпису.
Попередня робота: Бесіда про Керамічні старовинні РЕЧІ, ліплення дітьми виробів посуд, розпис українського посуд (паперові плоскі форми), знайомство з гончарним кругом.
Обладнання: Глиняний сучасний та минулих років посуд. Набір глиняного посуд у мініатюрі. Гончарний коло, шмат глини, Малюнок Гончара. Народний фольклор: приказки, прислів'я, загадки, заклички, скоромовки. Паперові плоскі форми посуду, Пензлі, гуаш. p> Хід уроку
1. Організація класу
2. ПОВІДОМЛЕННЯ тими и мети заняття
Діти, СЬОГОДНІ у нас Незвичайна заняття. Ми з вами відкріємо Віконечко у світ цікавіх промов українського побуту.
3. Вивчення нового матеріалу
3.1 Вступна бесіда
- Що є найголовнішім в світлиці? (Піч)
- Для чого вона потрібна в українських хатах? (Кажуть, піч - оберіг)
- Чому так кажуть? (Оберігає господарів від холод} 'та голоду, годує та зігріває)
- А вокруг печі всі Цікаві РЕЧІ. Що тут є? (Рогачі, кочерга, багатая різного посуд)
- Из чего зроблений цею посуд? (З глини)
- Де беруться глину? (Копають на берегах озер та річок). Осі вона, ця глина. Вона Буває різною: червоною, жовтою, помаранчеві білою и даже зеленкуватий. Я розкажу вам легенду про глину.
3.2 Легенда про глину
Біжіть швидка Гірська річка Латориця в Закарпатті. Вона булу свідком тихий подій, Які Стали на ее узбережжі. Хлопчакі з Плаю пасли вівців неподалік від Річки. Йшла велика злива, зміла на березі грунт. Один з хлопчаків підковзнувся и трохи не впавши - руками обперся на землю. Земля виявило м "Якою, податливим. Хлопчик взявши землю до рук та ставши скочуваті колобки, а далі плоскі кружечки. Потім зліпів якесь звірятко и показавши Товаришам. Ті й Собі захопілісь ліпленням. Надвечір у село діти несли в руках багатая виробів з того м "Якого грунту - то й булу глина. Зацікавілісь нею и дорослі. Спочатку ліпілі іграшки, а далі - посуд, будівельний материал, делать фарби, бо глина є різного кольору.
3.3 Зустріч з Гончаров
- Як назівають людину, яка Робить посуд з глини? (Гончар)
- Як будут назіваті вироби, зліплені гончарем? (Гончарні)
- Як Сказати про гончара, коли его ВСІ хвалимося? Колі про нього ВСІ знають? (Добрий майстер, відомій, Славетний)
Прислів'я
♦ Глина для гончара, что пісня для солов'я. p> ♦ Гончар без круга, что рослина без цвіту. p> ♦ Глини накопавши, а Вже хоче горщик делать. p> - Який перший звук у Слові "глина"? p> - Як ВІН вімовляється? (Глухо)
3.4 Гра на полі чудес
- Діти, сталося диво! Наш звічайнісінькій Гончарний круг перетворівся на полі чудес, а це - гра. Те ж швиденько почінаємо грата. p> 1). Чи добре казки, де йдет про глиняний посуд? p> а). "Взявши журавлик глечик з Вузька горлом, поклал туди смачну крашанку та й запросивши лисичку на гостини ... "(" Лисиця та Журавель ").
б). "Ну, клятих Глечик, Постривай же, вісь я тобі втоплюся-та й побігла лисичка з глечиком на Голові до Річки ... "(" Лисиця та глечик ").
2). Чи добре ві загадки? Довге та вузьке горло має, воду холодною зберігає. (Тіква) В мене вмілі рученята. Посуд Дуже я люблю. Поза сяду, візьму глину, та ... я зліплю (Макітру)
- Знайдіть макітру среди посуд. p> - Чому вона так назівається? (В давнини мак терли)
- Для чого застосовують ее в наш час? (Складають вареники, млинці, Сирники)
3). Чі зумієте розпісаті український керамічний, тоб керамічний, посуд? (Зуміємо)
Діти розпісують посуд - плоскі фігурі посуд з паперу.
4 Підсумок заняття
- Звідки взялася глина? p> - Які ві запам'ятали гончарні вироби? <В
Додаток Д
Тема уроку: Русский вишивка
Мета уроку: ознайомитись учнів з характерним...