Теми рефератів
> Реферати > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті Контакти
Реферати, твори, дипломи, практика » Новые рефераты » Процес формування синтаксичного ладу мовлення молодших школярів

Реферат Процес формування синтаксичного ладу мовлення молодших школярів





словосполученнях головне і залежне слова, ставлячи до залежного питання. На небі з'явилася (хмара), на шкільному майданчику, йти на завод, рибний суп, прозорий лід, пошила сукню.

) Прочитайте. Випишіть спочатку словосполучення з головним словом іменником, потім - з головним словом дієсловом.

Розпалили багаття, бачив добре, повернула праворуч, до пізнього вечора, галасливий ліс, занурила під землю, нижнім краєчком, липкі листочки, жити добре, на темній зелені.

) З сполучень слів випиши тільки словосполучення і відзнач головне слово.

Сонячний день, ліси і парки, хлопці трудяться, під'їхати до станції, після уроків, улюблене заняття, були зайняті, вибирати професію, правильно і акуратно, урок закінчено, стакан молока, більш важливий, задоволений результатами, зайняті справою, альбом або зошит, книга цікава, заради життя, двадцять п'ять, слово в слово, наполегливо вчитися, та ін.

Вправи для 3-го етапу:

) Утворіть словосполучення, ставлячи залежне слово в потрібному відмінку (з прийменником або без прийменника). Зразок: дивуватися, терпіння - дивуватися терпінню. Перешкоджати, рух; писати, подвиги; описувати, подвиги; платити, проїзд; оплачувати, проїзд; віра, перемога; впевненість, перемога; довіряти, друг; покладатися, друг.

) Підберіть до виділених словами протилежні за змістом слова. Напишіть словосполучення. Складіть з одним із них пропозицію.

Низьке сонце - ... сонце; швидко їхав - ... їхав; рання весна - ... весна; важка сумка - ... сумка; дрібна морква - ... морква; говорити тихо - говорити ... 3) Переробіть словосполучення, замінюючи дієслова антонімами, прийменник с - приводом на, а прийменник з - прийменником в.

Виїхати з Уралу; піти з заводу; вийти з кухні; спуститися з гори; виїхати з курорту; вийти з трамвая.

) Спишіть. Випишіть словосполучення. Вкажіть частина промови головного слова. Складіть схеми пропозицій.

. Ночами в садах співали солов'ї. 2. На бул?? Варі розпускалися клейкі тополі. 3. У похмурому лісі притихли птиці 4. Нудно і сумно стояло самотнє деревце. 5. У пустельних ущелинах бродять тумани, та ін

Додаток 2


Конспект уроку з вивчення головних членів пропозиції.

Тема: «У пропозиції про кого-небудь або про що-небудь говориться, щось говориться (головні члени пропозиції)».

Мета уроку: 1.Форміровать в учнів уміння виокремлювати в реченні слово, що позначає, про кого або про що говориться в реченні (підмет), і слово, що позначає, що йдеться про ... (присудок) . 2.Развівать вміння членувати потік мови на пропозиції.

. Виховувати інтерес до занять російською мовою.

Обладнання: сюжетний малюнок, слова - синоніми на дошці.

Хід уроку .. Організаційний момент уроку .. повторювального - навчальна робота.

1. Перевірка домашнього вправи, в якому вимагалося розділити текст на пропозиції:

Сьогодні випав сніг хлопці чистять доріжки дружна йде робота.

Доведіть, що в тексті три пропозиції. Як на листі позначили початок і кінець пропозиції?

...


Назад | сторінка 29 з 31 | Наступна сторінка





Схожі реферати:

  • Реферат на тему: Вступні слова та пропозиції
  • Реферат на тему: Закон пропозиції. Еластичність пропозиції та її види
  • Реферат на тему: Фразеологізми у формі словосполучення з прямим доповненням
  • Реферат на тему: Спочатку було ... слово
  • Реферат на тему: Слово "раз" як частина мови в сучасній російській мові