/>
· відміряй і відріж дві стрічки, перші 1-2 см, друга 4-5 см, вони можуть бути різних кольорів;
· наріжте велику стрічку бахромою;
· склейте їх кінці, щоб вийшла одна смужка;
· скрутіть тугу спіраль і прикріпіть кінець;
· обережно зніміть і розпушити квітка.
. САМОСТІЙНА РОБОТА (робота в групах).
Діти в групах за допомогою клею ПВА викладають на картон-основу аплікації з тих деталей, які у них вийшли. (малюнки 8, 9, 10, 11)
. ВИСТАВКА РОБІТ.
Виникали труднощі при виконанні роботи? (Якщо виникали, то в чому?) У кого робота не викликала утруднень? Кому здалася цікавою? Хочете продовжити знайомство з даною технікою?
. ПІДСУМОК РОБОТИ:
Учитель звертає увагу на акуратність в роботах, оволодіння технікою Квілінг, відзначає вміння дітей проявляти творчість в оформленні робіт.
Дякуємо за роботу. До побачення!
Позакласний заняття Земля на зернятку стоїть (З використанням словесних методів навчання в початковій школі)
Мета: Розширити уявлення учнів про історію походження злакових культур й традиції різних народів з ними пов'язаних. Продовжити вивчення традиційних свят осені. Виховувати почуття патріотизму та поваги до людей сільськогосподарської праці. Формувати вміння працювати з дріжджовим і солоним тістом.
Обладнання: Магнітофон, СD - диски, фотографії, ілюстрації, репродукції картин, хлібобулочні вироби, виготовлені дітьми разом з батьками, солоне тісто і зразки з тіста, різні крупи, гербарій злакових культур.
Хід уроку
Під час звучання симфонії Чайковського Пори року вчитель читає вірш:
Є в осені первісної
Коротка, але чудова пора -
Весь день коштує як би кришталевий,
І променисті вечора ...
Де бадьорий серп гуляв і падав колос,
Тепер вже порожньо все-простір скрізь,
Лише павутини тонкий волосся
Блищить на дозвільної борозні.
Порожніє повітря, птахів не чутно боле,
Але далеко ще до перших зимових бур -
І ллється чиста і тепла лазур
На відпочиваюче поле ...
Ф.Тютчев
. Бесіда з учнями:
Вчитель: - Здавна російський народ вважався хлібосольним. Самими ж цінними продуктами для простої людини завжди були хліб і сіль. Тому з ними пов'язані багато обряди, приказки, повір'я та легенди. Сьогодні ми продовжимо нашу розмову про те, як жили наші предки, ваші прабабусі і прадідусі, що їли, що співали, що нам заповідали.-Що Ж нам заповідали предки? Основа всього життя людини-труд.-Де Трудилися предки? Учні: -На землі. Вона годувала й одягала людей ... Учитель: - Так, тому люди з нетерпінням чекали осінь, славили її і співали заклички. Згадайте і заспівайте заклички про осень.Ученікі: Осінь, осінь! У гості просимо! Погостюй у нас тижнів вісім! З рясними хлібами, З високими снопами, З листопадом і дощем, З перелітним журавлем! Учитель: -А як ви думаєте, за що люди славили осінь? Учні: -За те, що осінь дарувала людям рясний урожай ... Учитель: -Убрав урожай, люди дякували матінку-землю. У полі, де стояли хліба, тепер золотиться стерня. Поле ласкаво називали Нивки і, як жива істота, підгодовували, розкидали по стерні всякі постряпушкі. Пекли з тіста колоски, калачики, пташок. Нехай пташки злетяться, запасуться на зиму жирком, та заодно пригостять жучками, черв'ячками.-Що Таке стерня? Учні: ... стислий поле.Учітель: -Що таке нива? Учні: ... так у старовину називали хлібне поле.
Учитель звертає увагу учнів на репродукції картин і фотографій хлібних полів .. Свята і Новий рік на Русі.
Для проведення даної частини заходу учні заздалегідь дізналися і самостійно підготували повідомлення про осінні святах.
Учитель: -Які свята відзначали на Русі восени? Як їх відзначали наші предки? Учні: - 14 вересень святкували Семен-день. На Семен - день три новинки в день. Його відзначали понад 500 років тому. Пекли хліб з борошна нового врожаю. Гасили старий вогонь і запалювали новий. Підстригали волосся на тімені у хлопчика - первінца, садили його на коня і обвозілі навколо дома.Ученікі: -Осеніни. 21 вересня-свято Різдва Богородиці. Люди наряджали останній сніп, несли в будинок, зберігали до нового врожаю і вірили, що в останньому снопі - велика сила. Дівчата з стиг...