Теми рефератів
> Реферати > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті Контакти
Реферати, твори, дипломи, практика » Статьи » Профілактика емоційних порушень у дітей старшого дошкільного віку

Реферат Профілактика емоційних порушень у дітей старшого дошкільного віку





.

. Вправа «Клоуни».

Мета: оцінка емоційного стану дітей.

Усміхнений або плачущий клоун на вибір. Хто вважає, що у нього гарний настрій, стане до усміхненого клоуну, а у кого поганий - до плакав.

. Рефлексія

. Прощання

«Рукостискання по колу».

Заняття 4

Цілі:

зняття емоційної напруги;

познайомити з піктограмою «образа», закріпити знання про емоції «злість»;

формувати вміння розуміти емоції інших;

розвивати здатність виражати емоції вербально і невербально;

навчати прийомам саморегуляції і регуляції.

Матеріал: свічка в безпечному свічнику, олівці, паперові овали, поролоновий кубик, піктограми «образа», «злість».

Хід заняття

. Привітання

Психолог пропонує привітатися один з одним, передаючи по колу запалену свічку. Спочатку всі дивляться на неї, спостерігають, як колишеться полум'я, намагаються відчути його тепло. Потім свічку обережно передають один одному по колу, як би залишаючи при цьому частина її тепла собі.

. Масаж обличчя «Сонячний зайчик» (див. Заняття 3)

. Читання оповідання В. Осєєва «Чарівне слово».

Бесіда за змістом:

Назвіть чарівне слово, почувши яке, сестра Олена «широко розкрила очі», брат «підняв брови і посміхнувся», а бабуся «випросталася», і це слово «засяяло в кожній зморшці, в очах, в усмішці »? (Будь ласка.)

Діти розглядають піктограму «здивування» і зображують цю емоцію.

Хлопці, яким Павло був на початку розповіді, коли він присів на край лавки, де сидів дідок? (Злий.)

А чому хлопчик був злим? (Йому було прикро, що ніхто його не шкодує.)

Якщо діти не можуть відповісти на це питання, слід зачитати діалог дідка і Павлика, акцентуючи фразу «Павлик засопів від образи».

Діти розглядають піктограму «образа»: очі, брови, рот. Вони зображують цю емоцію, дивлячись у дзеркало; малюють її на папері.

. «Подушкові бої»

Для гри необхідні маленькі подушки. Гравці кидають один в одного подушками, видаючи переможні кличи, б'ють один одного ними, намагаючись потрапляти по різних частинах тіла. Сюжетом гри може бути «Битва двох племен» або «Ось тобі за ...»

Зауваження: Ігри починає дорослий, як би даючи дозвіл на подібні дії, знімаючи заборону на агресію.

. «Вибиваємо пил»

Кожному учаснику дістається «курна« подушка. Він повинен, усередині б'ючи руками »гарненько її« почистити ».

. Вправа «Різні фрукти»

Мета: оцінка емоційного стану дітей.

Учасники вибирають будь-який фрукт з намальованих на картинках, причому, колір фрукта позначає певний емоційний стан, які обговорюються заздалегідь. Учасник пояснює свій вибір.

. Рефлексія

. Прощання

«Усмішка по колу» або «Рукостискання по колу».

Заняття 5

Цілі:

зняття емоційної напруги;

познайомити дітей з піктограмами «спокій» і «страх», розвивати здатність виражати дані емоції.

Матеріал: олівці, аркуші паперу овальної форми, піктограми «спокій», «страх».

Хід заняття

. Привітання

Члени групи вітаються один з одним без слів: за допомогою дотиків (вухо до вуха, ніс до носа, палець до пальця, щока до щоки і т. п.).

. Мімічна гімнастика

Вправа 1. зморщилася лоб, підняти брови (подив). (Повторити 3 рази.)

Вправа 2. Зрушити брови, насупитися (злість). (Повторити 3 рази.)

Вправа 3. Широко розкрити очі, відкрити рот (жах, страх). (Повторити 3 рази.)

Вправа 4. зморщив носа (невдоволення). (Повторити 3 рази.)

Вправа 5. Розширити ніздрі (розлютитися). (Повторити 3 рази.)

Вправа 6. Стиснути губи, примружити очі (презирство). (Повторити 3 рази.)

Вправа 7. Посміхнутися (радість). (Повторити 3 рази.)

. Читання оповідання Н. Носова «Живий капелюх»

Бесіда за змістом. Психолог допомагає дітям визначити емоційний стан кошеняти Васьки і хлопчикі...


Назад | сторінка 29 з 32 | Наступна сторінка





Схожі реферати:

  • Реферат на тему: Заняття ліпленням як засіб розвитку творчих здібностей дітей старшого дошкі ...
  • Реферат на тему: Розвиток художньо-творчих здібностей у дітей дошкільного віку на заняття з ...
  • Реферат на тему: Аналіз зв'язку вербальних і невербальних засобів спілкування на приклад ...
  • Реферат на тему: Повага особистості в спілкуванні людей один з одним
  • Реферат на тему: Індивідуальні заняття для дітей з порушеннями опорно-рухового апарату