Теми рефератів
> Реферати > Курсові роботи > Звіти з практики > Курсові проекти > Питання та відповіді > Ессе > Доклади > Учбові матеріали > Контрольні роботи > Методички > Лекції > Твори > Підручники > Статті Контакти
Реферати, твори, дипломи, практика » Статьи » Профілактика емоційних порушень у дітей старшого дошкільного віку

Реферат Профілактика емоційних порушень у дітей старшого дошкільного віку





y"> формувати вміння розуміти емоції інших;

познайомити з піктограмами «злість» і «горе (печаль)», вчити висловлювати відповідний емоційний стан в міміці;

навчання ефективним конструктивним способам висловлювання злості.

Матеріал: поролоновий кубик, дзеркало, прості олівці, аркуші паперу овальної форми, піктограми «злість» і «горе (печаль)» (див. дод. 1).

Хід заняття

. Привітання

«Здрастуйте, я рада вас бачити. Давайте привітаємося один з друом. Зараз я повернусь до того, хто сидить праворуч від мене, передам йому кубик, назву по імені і скажу, що я рада його бачити. Він повернеться до свого сусіда праворуч і зробить те ж саме, і так до тих пір, поки кожен з вас не привітає свого сусіда ».

. Гімнастика для обличчя (див. Заняття 1)

. Читання оповідання Л. Н. Толстого «Лев і собачка». Після невеликої паузи слід бесіда за змістом:

Який настрій у вас викликала розповідь?

Кого вам стало шкода? Чому?

Як повівся лев, коли зрозуміла, що собачка померла?

Як можна назвати його емоційний стан? Діти розглядають піктограму «горе (печаль)».

Як повівся лев, коли барин впізнав свою собачку і хотів забрати її зі звіринцю? (Розлютився).

Разом з дітьми психолог розглядає піктограму «злість» (вираз очей, розташування брів, рот). Діти мімічно зображують злість і коректують вираз обличчя, дивлячись у дзеркало.

. Малювання піктограм «злість» і «горе (печаль)»

. «Іди, злість, йди!»

Гравці лягають на килим по колу. Між ними подушки. Закривши очі, вони починають з усією силою бити ногами по підлозі, а руками по подушках з гучним криком «Іди, злість, йди!» Вправа триває 3 хвилини, потім учасники по команді дорослого лягають в позу «зірки», широко розставивши ноги і руки , і спокійно лежать, слухаючи музику 3 хвилини.

ЗАСТЕРЕЖЕННЯ: Слідкуйте, щоб б'ючи руками по подушці, діти не потрапляли дуже часто по руках сусіда. Окремі попадання корисні.

. «Курки і півень»

На лавці-сідалі »тісно стоять« курки », міцно вчепившись ступнями. «Півень», заклавши руки за спину, гордо походжає навколо «сідала». Несподівано він штовхає одну з «курок». Та повинна утриматися на «сідалі", не зіштовхнувши при цьому сусідів. Той, з чиєї вини курки впали, стає півнем.

. Вправа «Сонечко і хмаринка»

Мета: оцінка емоційного стану дітей.

Два малюнка - усміхнене сонце і сонце наполовину приховане хмаркою. Хто вважає, що у нього гарний настрій - стане до сонечка, у кого не зовсім хороше - до сонечка з хмаркою.

. Рефлексія

. Прощання

Дітям пропонується зобразити злість. Уточнюється, чи подобаються він такими собі і один одному. Психолог радить дітям подарувати один одному посмішку («Усмішка по колу»).

Заняття 3

Цілі:

познайомити з піктограмою «здивування», згадати піктограму «злість»:

розвивати здатність виражати емоції невербально;

формувати вміння розуміти емоції.

Матеріал: піктограми «здивування», «злість», аркуші паперу у формі хмар (по 2 на кожну дитину).

Хід заняття

. Привітання

Психолог пропонує всім взятися за руки і голосно сказати один одному: «Я радий (а) вас бачити!».

. Масаж обличчя «Сонячний зайчик»

«Сонячний зайчик заглянув нам в очі. Закрийте їх. Він побіг далі по обличчю. Ніжно погладьте його долонями: по лобі, по носі, по ротіку, по щічках, по підборіддю (діти ніжно гладять ці частини особи). Сонячний зайчик любить і пестить вас. Подружитеся з ним ».

. Читання уривка з вірша Н. Єкімовим.

Разом з психологом діти розглядають піктограму «здивування» (звертають увагу на широко розкриті очі, підняті вгору брови, відкритий рот). Потім діти і дорослий зображують цю емоцію і коректують її, дивлячись у дзеркало.

. Малювання хмар

Психолог пропонує зобразити гнівне хмара і здивоване. Проводиться виставка малюнків. При цьому малюнки розміщуються так, щоб гнівні хмари були окремо від хмар, які дивуються. Увага дітей звертається на те, як по-різному вони зобразили гнів. Здивовані хмари теж відрізняються один від одного. Психолог пропонує знайти саме гнівне хмара і саме здивоване...


Назад | сторінка 28 з 32 | Наступна сторінка





Схожі реферати:

  • Реферат на тему: Теоретичний аналіз зрозуміти "діти з вадамі розвитку", "діти ...
  • Реферат на тему: Розвиток художньо-творчих здібностей у дітей дошкільного віку на заняття з ...
  • Реферат на тему: Важкі діти: хто вони, причини появи
  • Реферат на тему: Образотворча діяльність дошкільнят як один із засобів підготовки руки дитин ...
  • Реферат на тему: Недоношені діти. Патології недоношених дітей