в повинен мати розривне зусилля не менше отриманого розривного зусилля.  
 Qн трос=1302,6/8=162,83 кН 
  За таблиці 13.1 вибираємо канати: 
  Канат типу ТЛК-О. Маркувальна група 1666 МПа (170 кгс/мм2). Розривне зусилля не менше 376 500 Н. Основні параметри: діаметр каната dk=27 мм. 
  . 2.3 Скоби 
  Беремо 16 скоб для 8 канатів. Тоді кожна обрана скоба повинна мати допустиму навантаження не менше отриманої допустимого навантаження. 
  Qн скоба=1302,6/16=81,4 кН 
  По таблиці 13.2 вибираємо скоби: 
  Скоба СА - 100. Навантаження, що допускається 100 кН (10 тс). Основні розміри: 
  L=268 мм, D=130 мм, Hl=362 мм, B=90 мм, dl=72 мм. 
  . 2.4 Затискачі тросові 
  Беремо 16 затиску для 8 канатів. Тоді кожен затиск повинен відповідати діаметру каната dk. 
  По таблиці 13.4 вибираємо затискачі: 
  Зажим марки 28. Діаметр каната dk=25-28 мм. Основні розміри: А=50 мм, 
  В=42 мм, L=86 мм, H=110 мм, В=30 мм, dl=М20, h=35 мм. 
   4. Розрахунок факультативного вантажу 
  . 1 Визначаємо кількість факультативного вантажу 
   Рф =? год - Роб (4.1) 
   де Роб - вага обов'язкового вантажу 
   Роб=Роліфа + РОЛІВ + Рз + Pпалуб. (4.2) 
   де Роліфа - вага перевезеної оліфи; 
  РОЛІВ - вага перевезеного олова; 
  Рз - вага перевезеного зерна; 
  Роб=700 + 600 + 1200 + 1000 + 35=3535 т 
  Рф=6487 - 3535=2 952 т 
  . 2 Визначаємо обсяг обов'язкового вантажу 
   Vоб =? * Роб (4.3) 
  V1об =? оліфа * Роб1=1,75 * 700=1225 м? 
  V2об =? олово * Роб2=0,25 * 600=150 м? 
  Vоб=V1об + V2об (4.4) 
   Vоб=1225 + 150=1375 м? 
  . 3 Визначаємо обсяг трюмів для факультативного вантажу 
   Vф=V - Vоб (4.5) 
   де V - сумарний обсяг трюмів №1, №2, №5 
  V=V1 + V2 + V5 
   Де V1 - об'єм трюму №1 V1=1600 м?; 
  V2 - обсяг трюму №2 V2=2400 м?; 
				
				
				
				
			  V5 - обсяг трюму №5 V5=2560 м?; 
  V=1600 + 2400 + 2560=6560 м?; 
  VФ=6560 - 1375=5185 м?; 
  . 4 Визначаємо вагу факультативного вантажу 
   Рф=Рткань + Рпров (4.6) 
  Vф =? тканину * Рткань +? пров * Рпров (4.7) 
   Для повного та раціонального використання вантажопідйомності і вантажомісткості судна вирішуємо дану систему рівнянь: 
  =Рткань + Рпров 
  5185=3,03 * Рткань + 0,70 * Рпров 
   Отримуємо: 
  Вага тканини - Рткань=1338,5 т; 
  Вага дроту - Рпров=1613,5 т; 
  Vткань=4055,6 м?; 
  Vпров=1129,4 м?. 
  5. Розрахунок аппликати центру ваги різнорідного вантажу 
   Трюм №1 
  Олово Оліфа Тканина 
 ? олово=0,25 м?/т; ? оліфа=1,75 м?/т; ? тканину=3,03 м?/т; 
  РОЛІВ=600 т; Роліфа=700 т; Рткань=74,2 т; 
  Vолово=150 м? ; Vоліфа=1225 м? ; Vткань=225 м?; 
  Zолово=1,8 м; Zоліфа=4,5 м; Zткань=8,3 м. 
  Обсяг трюму №1=1600 м?; 
  аплікат ЦТ різнорідного вантажу в трюмі №1 знаходиться за формулою: 
   Z1=(РОЛІВ * Zолово + Роліфа * Zоліфа + Рткань * Zткань)/(РОЛІВ + Роліфа + Рткань) (5.1) 
   Z1=(600 * 1,8 + 700 * 4,5 + 74,2 * 8,3)/(600 + 700 + 74,2)=3,53 м. 
  Трюм №2 
  Тканина 
 ? тканину=3,03 м?/т; 
  Рткань=792,1 т; 
  Vткань=2400 м? ; 
  Zткань=4,5 м; 
  Обсяг трюму №2=2400 м?. 
  аплікат ЦТ тканини в трюмі №2 Z2=4,5 м; 
  Трюм №5 
  Дріт Тканина 
 ? пров=0,70 м?/т; ? тканину=3,03 м?/т; 
  Рпров=1613,5 т; Рткань=472,2 т;